Debiut(y) na piątkę! Pewne zwycięstwo Dumy Warmii!
Stomil Olsztyn pokonał 5-0 Olimpię II Elbląg w meczu VI kolejki Superscore IV Ligi. Dwie bramki dla olsztynian zdobył Jakub Bałdyga, po jednym trafieniu dołożyli Piotr Łysiak, debiutujący Gabriel Jastrzębski oraz Dawid Pietkiewicz. Było to pierwsze spotkanie Michała Kraszewskiego w roli trenera biało-niebieskich.
Po dwóch porażkach z rzędu Stomil podejmował u siebie rezerwy elbląskiej Olimpii, które przed tym spotkaniem zgromadziły w ligowej tabeli 3 punkty. Debiutujący w roli trenera Dumy Warmii Michał Kraszewski nieco przemeblował wyjściową jedenastkę, która już od pierwszych minut bardzo często pojawiała się w polu karnym rywala. Wynik spotkania otworzył w 15. minucie Jakub Bałdyga, oddając strzał z pięciu metrów. Kilka minut później Karol Żwir dośrodkował z rzutu rożnego i po zamieszaniu w polu karnym popularny „Bałdi” po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Spiker Emil Marecki ledwo skończył ogłaszać strzelca bramki, a dokładnie 60 sekund później znów musiał włączyć mikrofon – Piotr Łysiak strzałem głową nie dał szans żuławskiemu golkiperowi zdobywając gola na 3-0. Minutę przed przerwą sprytem w polu karnym wykazał się debiutujący Gabriel Jastrzębski i pięknie przywitał się z olsztyńską publicznością zdobywając gola w debiucie.
Po zmianie stron podopieczni Michała Kraszewskiego wciąż mieli swoje sytuacje bramkowe, lecz wynik nie ulegał zmianie – w słupek trafił m.in. Shoto Unno, dobrą okazję miał również Patryk Czarnota. Ku uciesze kilkuset kibiców zgromadzonych tego dnia na Piłsudskiego 69A wynik meczu ustalił Dawid Pietkiewicz, markując uderzenie lewą nogą, czym zwiódł obrońcę i strzelił płasko po ziemi swoją słabszą, prawą nogą. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie i piłkarze Stomilu po meczu w końcu mogli razem z kibicami odpowiedzieć na krótkie, lecz jakże piękne pytanie: KTO WYGRAŁ MECZ?
Stomil Olsztyn 5-0 Olimpia II Elbląg
Bałdyga (15, 30), Łysiak (31), Jastrzębski (44), Pietkiewicz (81)
Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński – Damian Skołorzyński (76 Patryk Czarnota), Piotr Jakubowski, Piotr Łysiak (58 Dawid Pietkiewicz), Mateusz Jońca, Mateusz Pajdak (76 Oskar Bienenda), Jakub Orpik, Karol Żwir, Gabriel Jastrzębski (58 Aleksander Wtulich), Jakub Bałdyga (46 Nicholas Kontonis), Shoto Unno (58 Andrei Trukhan).
SKRÓT MECZU:
Zdjęcia/montaż: Paweł Piekutowski
Kolejne spotkanie Stomil rozegra 13 września (sobota) o godz. 16:00 z Mrągowią Mrągowo również na stadionie przy Al. Piłsudskiego 69A w Olsztynie.