Zapowiedź meczu: Stomil Olsztyn – GKS Tychy. Tylko zwycięstwo!

Już dzisiaj (28.04.2022 r., o godzinie 20:30) zagramy domowy mecz z GKS-em Tychy w ramach 30. kolejki Fortuna 1. Ligi. Liczymy na Waszą obecność! Wygrajmy wspólnie ten mecz!

• Mecz: Stomil Olsztyn – GKS Tychy
  • Rozgrywki: Fortuna 1. Liga
  • Data: 28.04.2022 r.
  • Początek: 20:30
  • Miejsce: al. Piłsudskiego 69a, Olsztyn
  • Transmisja: Polsat Box Go, Polsat Sport Extra

Przypominamy, że przed dzisiejszym spotkaniem przekażemy obraz autorstwa Roberta Listwana w ręce rodziny Andrzeja Biedrzyckiego. Całość odbędzie się przed pierwszym gwizdkiem spotkania Stomil Olsztyn – GKS Tychy, które rozpoczyna się o 20:30. Oprócz przekazania obrazu, pamiątkową koszulkę z okazji rozegrania 100 spotkań w „biało-niebieskich” barwach, otrzyma kapitan „Dumy Warmii”, Karol Żwir.

Z tego miejsca apelujemy do wszystkich Kibiców Stomilu Olsztyn o pojawienie się na stadionie minimum 20 minut przed pierwszym gwizdkiem, by oddać hołd Legendzie naszego Klubu! Nie może Was tam zabraknąć!

GKS Tychy

GKS do Olsztyna przyjedzie mając na koncie trzy remisy z rzędu. Zawodnicy z Tych nie wygrali żadnego z ostatnich ośmiu spotkań, a ich ostatnie zwycięstwo to mecz z Zagłębiem Sosnowiec rozegrany 11 marca bieżącego roku. Słaba forma zespołu pociągnęła za sobą lawinę. Jej skutkiem było m.in. zwolnienie trenera Artura Derbina, który w GKS-ie pracował blisko dwa lata, a w międzyczasie wszedł z drużyną do barażów o Ekstraklasę. Na stanowisku zastąpił go Jarosław Zadylak.

Stomil Olsztyn

Ostatni mecz „Dumy Warmii” to wyjazdowe spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, wygrane przez zespól Piotra Jacka 1:0. Właśnie po spotkaniu ze Stomilem z pracą pożegnali się trenerzy „Górali”, Piotr Jawny oraz Marcin Dymkowski. Zapewne nie był to najpiękniejszy mecz w wykonaniu olsztyńskiego zespołu, ale za to rozegrany bardzo skutecznie, co w wywiadach podkreślał szkoleniowiec Stomilu.

Jedyną bramkę w niedzielnym spotkaniu zdobył z rzutu karnego Łukasz Moneta, „jedenastka” wywalczona została po faulu na kapitanie „biało-niebieskich”. Spotkania z „Góralami” do końca kariery nie zapomni golkiper Stomilu, Kacper Tobiasz, który wielokrotnie ratował zespół przed utratą bramki. Jednak najważniejsze wydarzenie miało miejsce po końcowym gwizdku, gdy Tobiasz został ukarany przez arbitra czerwoną kartką za tzw. gest Kozakiewicza wykonany w kierunku kibiców Podbeskidzia.

Młody bramkarz szybko zreflektował się i przeprosił wszystkich za swoje nieodpowiednie zachowanie. Całe oświadczenie dostępne jest tutaj.

Dzisiaj zbierze się Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej, która najpóźniej do piątku powinna poinformować wszystkich o długości zawieszenia Kacpra Tobiasza.

Przed czwartkowym meczem z GKS-em głos zabrał szkoleniowiec „Dumy Warmii”, Piotr Jacek.

– Czeka nas kolejne spotkanie z drużyną ze Śląska. Cały czas analizujemy materiał, widać że jest to drużyna, która potrafi grać w piłkę. Oprócz tego większość zawodników ma dobre warunki fizyczne, więc tradycyjnie będziemy szukali piłkarzy oraz taktyki, która pomoże nam punktować.

– Cały czas jest nam potrzebne wsparcie Fanów, im więcej jest ich na trybunach, tym łatwiej nam się gra, dlatego serdecznie Wszystkich zapraszamy na godzinę 20:30 w czwartkowy wieczór – zaapelował trener.

W meczu z GKS-em Tychy z powodu kontuzji nie wystąpi Tomasz Tymosiak, a za czerwone kartki pauzują Kacper Tobiasz oraz Rafał Remisz. W kadrze meczowej nie znajdzie się też Jonathan Simba Bwanga. Do treningów z pierwsza drużyną powrócili Merveille Fundambu oraz Guttiner.

Ostatnie spotkania

W meczach ligowych z GKS-em Tychy graliśmy do tej pory 17 razy. Nasz bilans spotkań z GKS-em to sześć zwycięstw, sześć remisów oraz pięć porażek.

Ostatnie spotkanie z drużyną z Tych to mecz 13. kolejki Fortuna 1. Ligi trwającego sezonu. „Duma Warmii” jesienią pokonała GKS na ich boisku 2:1. Wynik meczu otworzył w 9. minucie Maciej Dampc, a 20 minut później na 2:0 podwyższył Łukasz Moneta. W drugiej połowie gospodarze mieli rzut karny, który zmarnował Łukasz Grzeszczyk. Honorową bramkę dla GKS-u Tychy w szóstej minucie doliczonego czasu gry zdobył Gracjan Jaroch.

Obsada sędziowska

Arbitrem głównym będzie Jacek Małyszek z Lublina, a jego asystentami Paweł Smyk i Mikołaj Kostrzewa. Sędzią technicznym będzie Marcin Szczerbowicz. Za VAR odpowiedzialny będzie duet Damian Kos-Dominik Sulikowski.