Remisujemy z Resovią 1:1

W zaległym meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi remisujemy z Resovią Rzeszów 1:1. Bramkę dla „biało-niebieskich” zdobył Patryk Mikita.

W 8. minucie Jakub Kisiel z dystansu przetestował czujność Branislava Pindrocha, który uderzenie obronił na raty. Kilka minut później groźny strzał z główki oddał Aleksander Komor, na nasze szczęście fenomenalnie obronił Kacper Tobiasz. W 25. minucie sędzia wstrzymał grę, aby arbitrzy VAR mogli sprawdzić potencjalny faul w polu karnym na Hubercie Szramce. Ostatecznie „jedenastki” nie było, a trener Piotr Jacek został ukarany żółtą kartką za dyskusje. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, ponownie dobrze interweniował golkiper Stomilu i futbolówka wyszła na rzut rożny. Kilka minut przed przerwą ponownie kapitalnie obronił Tobiasz i to dzięki niemu wciąż utrzymuje się bezbramkowy remis. W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn mieli jeszcze kilka sytuacji, ale żadna nie stworzyła realnego zagrożenia pod bramką rywala.

Po przerwie trener Stomilu zdecydował się na jedną zmianę – Filip Wójcik zastąpił na murawie Hubrta Szramkę. Pierwszy kwadrans drugiej części spotkania minął bez większej historii. W 61. minucie po strzale Reimana, golkiper Resovii „wypluł” futbolówkę, do której dopadł Filip Wójcik i został sfaulowany. Sędzia pokazał na 11. metr, mamy rzut karny! Do piłki podchodzi Patryk Mikita i pewnym strzałem umieszcza futbolówkę w siatce. Na pół godziny przed końcem prowadzimy w Rzeszowie 1:0! W 75. minucie piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Kacpra Tobiasza. 13. minut przed końcem spotkania rzeszowianie zdobyli bramkę wyrównującą, ale po weryfikacji VAR okazało się, że był spalony. W dalszym ciągu prowadzimy 1:0. Niestety, w doliczonym czasie gry bramkę dającą wyrównanie zdobył Marek Mróz. Ostatni gwizdek sędziego, remisujemy z Resovią Rzeszów 1:1.

Skład Stomilu: 25. Kacper Tobiasz, 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 5. Beniamin Czajka, 6. Jonatan Straus, 7. Tomasz Tymosiak (K. Toporkiewicz 73′), 4. Wojciech Reiman, 63. Jakub Kisiel (Ł. Moneta 57′), 70. Merveille Fundambu (J. Tecław 57′), 37. Hubert Szramka (F. Wójcik 46′) 77. Patryk Mikita (F.Szabaciuk 82′).

Skład Resovii: 1. Pindroch Branislav, 4. Mikulec Rafał (P. Wojciech 73′), 5. Kubowicz Dawid, 7. Mróz Marek, 8. Krasa Klaudiusz, 12. Wróbel Jakub (S. Strózik 73′), 16. Soljic Josip, 17 Adamski Radosław, 24. Komor Aleksander, 25. Jaroch Bartosz, 42. Eizenchart Bartłomiej (D. Pietraszkiewicz 73′).

Żółte kartki dla Stomilu: Jakub Kisiel 19′, Piotr Jacek (trener) 25′, Wojciech Reiman 75′.

Żółte kartki dla Resovii: Branislav Pindroch 61′, Daniel Pietraszkiewicz 90+5′.