Udane zakończenie mikrocyklu! Stomil Olsztyn 2:0 Legia II Warszawa

Drugi tydzień przygotowań do rundy wiosennej kończymy w znakomitych humorach – po bramkach Iwana Briknera i Piotra Kurbiela wygrywamy z rezerwami Legii Warszawa 2:0. Poniżej krótka relacja z tego pojedynku.

Pierwszą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zyskali optyczną przewagę i jako pierwsi stworzyli zagrożenie pod bramką. Na nic się to jednak zdało – świetnie dysponowany tego dnia Mateusz Drabiszczak wysoko odebrał piłkę „Legioniście”, wprowadził w pole karne, a następnie przekazał Iwanowi Briknerowi, który huknął nie do obrony! Kilkanaście minut później całkowicie pogubiła się obrona warszawiaków, co wykorzystał Piotr Kurbiel, pewnie pokonując golkipera gości.

Po niezłej pierwszej połowie trener dokonał wymiany składów, wprowadzając na boisko drugą jedenastkę, której skład możecie przeczytać poniżej. Po zmianach tempo gry nieco zmalało, a obie drużyny nie potrafiły poważnie zagrozić bramce rywala. Najgroźniej było w 88. minucie, gdy Stomil przed stratą bramki uratował Łukasz Jakubowski, a kilka chwil później sędzia zakończył to spotkanie. Tak sobotnią rywalizację ocenił trener „Biało-niebieskich”, Bartosz Tarachulski.

Po meczu piłkarze udali się do Katowic, skąd w niedzielę wylecą na 8-dniowy obóz do Dubaju. Szczegóły dotyczące trzeciego mikrocyklu możecie przeczytać TUTAJ. Skład „Dumy Warmii” na zgrupowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podamy jutro rano, więc bądźcie czujni!

Skład Stomilu: 30. Miłosz Garstkiewicz (Ł. Jakubowski 46′) – Filip Szabaciuk (M. Narloch 46′), Bartosz Waleńcik (H. Sadowski 46′), Igor Kośmicki (L. Kuban 46′) – Dawid Rezaeian (M. Pajdak 46′), Filip Laskowski (H. Krawczun 46′), Iwan Brikner (M. Bezpalec 46′), Radosław Tuleja (M. Karlikowski 46′) – Karol Żwir (B. Florek 46′), Mateusz Drabiszczak (D. Pietraszkiewicz 46′), Piotr Kurbiel (D. Retlewski 46′).

Bramki: 0:1 – Iwan Brikner (10′), 0:2 – Piotr Kurbiel (24′).