Trzy punkty zostają w Olsztynie! Zwycięstwo nad Skrą Częstochowa

W 16. kolejce rozgrywek 2. Ligi, na stadionie przy alei Piłsudskiego P69A, Stomil Olsztyn triumfował nad Skrą Częstochowa 2:1Komplet punktów sprawił, że „Biało-niebiescy” wydostali się ze strefy spadkowej.

Od pierwszych minut meczu piłkarze Stomilu dominowali na boisku i wykazywali się determinacją, by dopisać do swojego konta komplet punktów. Już w 3. minucie, po rzucie rożnym wykonywanym przez Filipa Wójcika, piłka dotarła do Karola Żwira, a następnie do Daniela Pietraszkiewicza, który z bliskiej odległości oddał strzał, ale trafił w… obrońcę „Biało-niebieskich”, Huberta Sadowskiego. Niemniej jednak, na gola nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później, po faulu na Filipie Laskowskim, do rzutu wolnego w okolicach 25. metra ustawił się Filip Wójcik, który precyzyjnym uderzeniem zdjął pajęczynę z bramki Skry, zapewniając Stomilowi prowadzenie. Jak się później okazało, była to jedyna bramka w pierwszej części spotkania i do szatni w lepszych humorach udali się podopieczni Janusza Bucholca.

Drugą część spotkania rozpoczęliśmy od zmiany w naszym zespole – Daniela Pietraszkiewicza zastąpił Japończyk, Yudai Shinonaga. Goście po zmianie stron, co oczywiste, dążyli do wyrównania, osiągając cel w 70. minucie, gdy Jan Ciućka zdobył bramkę głową. „Duma Warmii” odpowiedziała błyskawicznie. Strzelec pierwszego gola, Filip Wójcik, znakomicie dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie Piotr Kurbiel znalazł się w czystej pozycji i głową skierował piłkę do siatki. W 83. minucie sędzia spotkania podyktował na rzut karny dla gości, lecz po stanowczej reakcji piłkarzy i sztabu szkoleniowego Stomilu Olsztyn sędzia Radosław Trochimiuk zrewidował swoją decyzję, anulując jedenastkę. W rezultacie Stomil odniósł zasłużone zwycięstwo 2:1 nad Skrą Częstochowa, co pozwoliło naszej drużynie opuścić strefę spadkową.

Po 16. kolejce biało-niebiescy plasują się na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów. W najbliższą środę, 8 listopada 2023 roku, nasza drużyna zmierzy się z Lechem II Poznań w ramach zaległego meczu 13. kolejki 2. Ligi. Spotkanie odbędzie się na stadionie we Wronkach, a pierwszy gwizdek tego spotkania zabrzmi o godzinie 13:00. Dla „Dumy Warmii” to nie tylko okazja do zdobycia cennych punktów, ale także szansa na poprawienie pozycji w tabeli i kontynuowanie marszu w górę tabeli.

Skład Stomilu: 1. Łukasz Jakubowski – 11. Filip Wójcik (90, 47. Dawid Rezaeian), 14. Filip Szabaciuk, 25. Hubert Sadowski, 4. Igor Kośmicki, 50. Michał Karlikowski – 10. Karol Żwir (82, 77. Bartosz Florek), 18. Michal Bezpalec, 23. Filip Laskowski (90, 8. Marcin Stromecki), 19. Daniel Pietraszkiewicz (46, 6. Yūdai Shinonaga) – 9. Piotr Kurbiel (82, 26. Bartosz Waleńcik).

Żółte kartki dla Stomilu: Filip Laskowski (42′), Karol Żwir (74′), Filip Wójcik (87′), Dawid Rezaeian (90′).

Bramki: 1:0 – Filip Wójcik (5′), 1:1 – Jan Ciućka (70′), 2:1 – Piotr Kurbiel (72′).

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.

Zamknij