Hutnik lepszy w meczu przyjaźni

W niedzielne popołudnie na Suchych Stawach spotkały się dwie drużyny z ambicjami – Hutnik Kraków i Stomil Olsztyn. Na trybunach atmosfera piłkarskiego święta, a na boisku walka o każdą piłkę – tak wyglądał 2-ligowy mecz przyjaźni, w którym lepsi o bramkę okazali się gospodarze.

Od pierwszych minut groźniejszy był Hutnik, który szczęścia szukał głównie po uderzeniach z dystansu, jednak od pierwszych minut czujnie interweniował Łukasz Jakubowski. Niestety, podopieczni Bartosza Bobli dopięli swego w 22. minucie, gdy piłka po rykoszecie trafiła w poprzeczkę i pechowo odbiła się za linią bramkową. 1:0. W kolejnych minutach Stomil swoich szans szukał głównie po stałych fragmentach gry – nieskutecznie. W pierwszej części spotkania najbliżej zaskoczenia golkipera gospodarzy był Filip Szabaciuk, który uderzył z powietrza, a piłka zmierzając poza linię boczną otarła jeszcze słupek. Wynik do przerwy – Hutnik 1:0 Stomil.

W przerwie trener Janusz Bucholc dokonał drugiej roszady (wcześniej Filip Szabaciuk zmienił Radosława Tuleję). Boisko opuścił Karol Żwir, a w jego miejsce pojawił się Hubert Krawczun, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Ofensywny pomocnik kilka minut później świetnie wypatrzył Filipa Szabaciuka i miał spory udział przy wyrównującym trafieniu Tomasza Bały. W 48. minucie spotkanie rozpoczęło się po raz drugi, a Stomil szukał zwycięskiego gola. Najlepsze okazje do zdobycia bramki mieli ponownie Tomasz Bała oraz wspomniany wcześniej Krawczun, po którego uderzeniu futbolówka poszybowała tuż na poprzeczką. Hutnik cierpliwie się bronił, by następnie ruszyć na bramkę „Biało-niebieskich”. W 82. minucie po raz drugi kapitulował Jakubowski, którego uderzeniem głową pokonał Marcin Wróbel. To trafienie dało Hutnikowi prowadzenie, którego HKS już nie oddał i dopisał do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

Po 9. kolejkach Stomil Olsztyn ma na koncie 10 punktów, a więc tyle samo, co w analogicznym okresie minionego sezonu. Okazja do rehabilitacji i czwartego zwycięstwa w sobotę, gdy „Duma Warmii” na własnym stadionie podejmie Sandecję Nowy Sącz. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00, a wejściówki czekają już na bilety.stomilolsztyn.com. Do zobaczenia!

Skład Stomilu: 1. Łukasz Jakubowski – 3. Lukas Kuban, 25. Hubert Sadowski, 26. Bartosz Waleńcik – 29. Radosław Tuleja (33′ F. Szabaciuk) 17. Łukasz Szramowski (66′ M. Stromecki), 18. Michal Bezpalec, 6. Yudai Shinonaga, 10. Karol Żwir (46′ H. Krawczun), 11. Filip Wójcik (66′ M. Karlikowski) – 89. Tomasz Bała (73′ P. Kurbiel).

Żółte kartki dla Stomilu: Łukasz Szramowski (45′), Yudai Shinonaga (85′), Hubert Sadowski (90′).

Bramki: 1:0 – Miłosz Drąg (22′), 1:1 – Tomasz Bała (49′), 2:1 – Marcin Wróbel (82′).