Stomil II Olsztyn – kadra zespołu

Już jutro zawodnicy Stomilu II Olsztyn rozpoczną pierwszy oficjalny mecz. Rywalem drugiego zespołu w rundzie wstępnej Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski WMZPN będą Błękitni Pasym. Jak wyglądały przygotowania do sezonu? Jacy zawodnicy będą reprezentowali barwy Stomilu II Olsztyn?

Stomil II Olsztyn rozpoczął przygotowania zgodnie z planem – 3 lipca. W okresie przygotowawczym rozegraliśmy cztery gry kontrolne, które kończyły się wynikami:

Stomil II Olsztyn 8:1 MKS Jeziorany
Stomil II Olsztyn 1:3 Pisa Barczewo
Stomil II Olsztyn 2:2 Mrągowia Mrągowo
Stomil II Olsztyn 0:2 Tęcza Biskupiec.

Statystycznie w każdym z tych meczów posiadaliśmy piłkę mniej od przeciwnika, co wiązało się również z tym na czym skupiliśmy się w okresie przygotowawczym. Mamy świadomość tego, iż kadra, którą posiadamy na dzisiaj nie ma doświadczenia na poziomie 4. ligowym i de facto najbardziej doświadczonymi zawodnikami są Marcel Abramczyk, Jakub Karpiński oraz Wojciech Żelazo. Nie skupiamy się na tym czego nie mamy, stanowczo będziemy chcieli sprawić niespodzianki w meczach rozgrywek ForBet 4. ligi z zespołami z górnej tabeli i zdobywać punkty z zespołami, których głównym celem nie będzie awans do 3. ligi.

Zawodnicy Stomilu II Olsztyn trenują trzy razy w tygodniu w Dąbrówce Wielkiej oraz mają zajęcia z trenerem Żukowskim oraz Mieczkowskim, którzy prowadzą treningi przygotowania motorycznego na stadionie Stomilu. Dąbrówka Wielka na dzisiaj nie będzie spełniała wymogów do rozgrywek ForBet 4. ligi i jest to spowodowane tym, iż proces realizacji czynności urzędniczych znacznie wydłużył się od tego prognozowanego. W ramach dofinansowania Małe granty na infrastrukturę sportową w Województwie Warmińsko-Mazurskim w 2023 r. gmina Dywity uzyska wsparcie w kwocie 27279,98 zł, które pozwoli na wymianę bramek, ustawienie piłko chwytów, trybuny piłkarskiej oraz wstawienie nowych ławek rezerwowych. Prace, które zostały przeprowadzone przez ostatnie 8 tygodni na boisku w Dąbrówce pozwoliły na pełne odchwaszczenie boiska, wyrównanie nawierzchni, uzupełnienie ubytków ziemnych trawą. Kontenery, które znajdują się w Dąbrówce lada chwila uzyskają działające w pełni sanitariaty oraz zostaną podłączone do prądu. Drugi zespół od września będzie odbywał jednostki treningowe na boisku przy ulicy Żytniej w Olsztynie.

Kadra Stomilu II Olsztyn:

Paweł Łastowski (2008) – jest to najmłodszy zawodnik, który podpisał kontrakt w Stomilu Olsztyn. Paweł jest najmłodszym zawodnikiem w kadrze i może występować na pozycji 6 oraz 8, wychowanek.
Marcel Abramczyk (2005) – Marcel spędził ostatni w Jezioraku Iława, gdzie zebrał doświadczenie na boiskach 4-ligowych. Jest to dużo wzmocnienie w formacji defensywnej. Może występować na pozycji 3 oraz 2, wychowanek.
Aleksander Baniewski (2005) – zawodnik występujący na pozycji 11/7, wychowanek.
Szymon Kucharzewski (2005) – zawodnik występujący na pozycji 11/7, wychowanek. Szymon spędził ostatnie pół roku na wypożyczeniu w Mrągowie.
Yaroslav Ilkiv (2005) – zawodnik występujący na pozycji 8/10.
Wiktor Lutkowski (2006) – zawodnik występujący na pozycji 3/11. Przyszedł do Stomilu na zasadzie transferu definitywnego z AKS SMS Łódź, w którym zadebiutował na poziomie 4. ligi.
Paweł Zajkowski (2006) – zawodnik występujący na pozycji 6/8. Paweł dołączył na zasadzie transferu czasowego w styczniu tego roku. Od lipca jest naszym zawodnikiem, transfer z AP Żyrardowianka Żyrardów. W wieku 15. lat zadebiutował na poziomie 4. ligi mazowieckiej.
Maciej Niemier (2007) – Maciej występuje na pozycji 8/10. W ostatnim sezonie grał w Zawiszy Bydgoszcz. W swoim CV ma 4 lata w Akademii Warty Poznań oraz Miedź Legnicę. Przyszedł do Stomilu na zasadzie transferu definitywnego.
Jakub Babalski (2005) – Kuba był kapitanem zespołu U19 w Lidze Makroregionalnej. Występuje na pozycji 4/5, wychowanek.
Kacper Gwardiak (2006) – zawodnik występujący na pozycji 11/9/7. Kacper dołączył na zasadzie transferu czasowego w styczniu tego roku. Od lipca jest naszym zawodnikiem, transfer z Ruchu Wysokie Mazowieckie. W wieku 16. lat zadebiutował na poziomie 4. ligi podlaskiej.
Michał Romanek (2005) – zawodnik występujący na pozycji 3, wychowanek.
Olaf Gawdziński (2006) – zawodnik występujący na pozycji 9, wychowanek.
Maciej Narloch (2005) – zawodnik występujący na pozycji 4/5. Maciej dołączył na zasadzie transferu czasowego w styczniu tego roku. Od lipca jest naszym zawodnikiem, transfer z AKS SMS Łódź.
Igor Kąkolewski (2007) – Igor występuje na pozycji 11/9/7. Igor przebywał na wypożyczeniu z Zawiszy Bydgoszcz od września 2022 roku. Od lipca jest naszym zawodnikiem, transfer definitywny.
Jakub Karpiński (2005) – zawodnik występujący na pozycji 9. Jakub dołączył na zasadzie transferu definitywnego z Jagiellonii Białystok.
Jakub Krztoń (2005) – zawodnik występujący na pozycji 8/10, wychowanek.
Wojciech Żelazo (2004) – Wojciech występuje na pozycji 6/8. Dołączył do zespołu na zasadzie transferu czasowego z Zawiszy Bydgoszcz.
Bartosz Stankiewicz (2005) – występuje na pozycji bramkarza, wychowanek.
Krzysztof Trzmiel (2004) – występuję na pozycji bramkarza, dołączył do zespołu na zasadzie transferu definitywnego z Huragana Morąg.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.

Zamknij