Zwycięstwo w pierwszym sparingu. Stomil Olsztyn 3:0 Znicz Pruszków

W pierwszym sparingu w ramach przygotowań do sezonu 2023/2024 biało-niebiescy zmierzyli się ze Zniczem Pruszków. Podopieczni trenera Patryka Czubaka egzamin zdali bez większych problemów, pokonując I-ligowca 3:0.

„Duma Warmii” mecz towarzyski rozpoczęła w niemal identycznym składzie jak w minionym sezonie. W pierwszej jedenastce zabrakło tylko kontuzjowanych Shuna Shibaty oraz Karola Żwira, natomiast w bramce zagrał zawodnik testowany.

Pierwszy kwadrans upłynął pod dyktando podopiecznych Mariusza Misiury, którzy operowali piłką wokół naszego pola karnego, jednak nie potrafili doprowadzić do groźnej sytuacji. Obraz gry zmienił się w 15. minucie. To wtedy błąd rywali wykorzystał Filip Wójcik, który popędził prawym skrzydłem, dośrodkował piłkę w pole karne, a tam uśmiechnęło się do nas szczęście – futbolówkę do własnej siatki wbił obrońca Znicza. Od tego momentu „Duma Warmii” całkowicie kontrolowała przebieg połowy, a 13 minut później składną akcję wykorzystał Hubert Krawczun. Dzięki temu na przerwę schodziliśmy z zasłużonym, dwubramkowym prowadzeniem. Rywale w pierwszej części spotkania doprowadzili tylko do jednej groźnej sytuacji, gdy refleksem po uderzeniu z rzutu wolnego musiał popisać się golkiper.

Po przerwie trener Patryk Czubak do gry oddelegował pięciu nowych piłkarzy, w tym dwóch graczy testowanych. Pięć minut po wznowieniu gry nieporozumienie w defensywie Znicza wykorzystał Bartosz Florek i przelobował golkipera. Jak się później okazało – była to ostatnia bramka w środowym meczu. W kolejnych minutach posiadaniem piłki wymieniali się piłkarze obu drużyn, a dwie groźne sytuacje stworzył sobie Znicz. Najpierw dobrze interweniował golkiper, a dobitkę zablokował jeden z zawodników testowanych, natomiast kilkanaście minut później futbolówka otarła się o słupek i wyszła na aut bramkowy.

W najbliższą sobotę czeka nas kolejny sprawdzian, jednak dopiero jutro okaże się czy będzie to sparing czy gra wewnętrzna. Nie odbędzie się za to zaplanowany na 12 lipca mecz towarzyski z Arką Gdynia, który został odwołany przez I-ligowca. Kolejny i ostatni mecz towarzyski rozegramy 15 lipca, a naszym rywalem będzie występująca na zapleczu ekstraklasy Lechia Gdańsk.

Skład Stomilu: zawodnik testowany (46′ zawodnik testowany) – Michał Karlikowski (46′ Daniel Pietraszkiewicz), Bartosz Waleńcik (46′ Filip Szabaciuk), Hubert Sadowski (65′ Igor Jędrzejczyk), Lukas Kuban (46′ zawodnik testowany), Filip Wójcik (65′ Mateusz Pajdak) – Marcin Stromecki (46′ zawodnik testowany), Michal Bezpalec (65′ Łukasz Borkowski), Hubert Krawczun (46′ Kacper Kondracki) – Piotr Kurbiel (46′ zawodnik testowany), Bartosz Florek (65′ zawodnik testowany).

Bramki: 1:0 – trafienie samobójcze (15′), 2:0 Hubert Krawczun (28′), 3:0 – Bartosz Florek (50′).