Asysta Mateusza Sobotki! Raport z wypożyczeń

Asysta i cenne minuty – z takim bilansem tydzień kończą nasi wypożyczeni gracze. Padła też… czerwona kartka. Sprawdźcie, jak w ostatnich spotkaniach radzili sobie gracze korzystający z transferów czasowych.

W środowym spotkaniu Sokół Ostróda przed własną publicznością podejmował czołową drużynę III ligi – Pogoń Grodzisk Mazowiecki. W pierwszym składzie „Trójkolorowych” na to spotkanie znaleźli się Mateusz Błaut, Szymon Dowgiałło i Jakub Mysiorski. Po zmianie stron do kolegów dołączył także Adrian Morawski, a w 90. minucie na placu gry zameldował się Jakub Banul. Po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał rezultat 2:2 i drużyny podzielił się punktami. Warto zaznaczyć, że udział przy drugim trafieniu dla Sokoła miał Jakub Mysiorski, który dobrze dośrodkował w pole karne, czego nie mogli zmarnować koledzy z zespołu.

W drugim zeszłotygodniowym spotkaniu Sokół Ostróda zmierzył się z Wartą Sieradz, a w pierwszej jedenastce ostródzian wyszli Szymon Dowgiałło, Mateusz Błaut i Jakub Mysiorski. Natomiast na ławce rezerwowych „Trójkolorowych” zasiedli Adrian Morawski i Jakub Banul, którzy na murawie pojawili się w drugiej połowie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów (1:1), tym samym Sokół na trzy kolejki przed końcem sezonu, wysłał jasny sygnał – walczymy o utrzymanie.

Kolejny komplet punktów zebrał za to Mateusz Jońca, a Concordia Elbląg w tygodniu pokonała Legię II Warszawa 1:0. Wahadłowy w pierwszym składzie „Słoników” pojawił się także w meczu z Wartą Sieradz (1:1). Niestety, Mateusz z pewnością nie będzie miło wspominał sobotniego spotkania, w którym udział zakończył w 74. minucie. Faul ratunkowy, druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona – tak wyglądało to z perspektywy 21-latka.

Udział w jednym z najbardziej zwariowanych spotkań w bieżącym sezonie III ligi ma na koncie Mateusz Sobotka. 18-latek na murawie w starciu Mławianki Mława z ŁKS-em II pojawił się w 75. minucie, a kilka minut później asystował przy trzeciej bramce Michała Stryjewskiego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 4:6. Kilka dni później Mławianka Mława wróciła na zwycięską ścieżkę, pokonując Unię Skierniewice 3:1. Nasz zawodnik obejrzał to spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych.

W środę Gedania Gdańsk zmierzyła się z Zawiszą Bydgoszcz, a w składzie gospodarzy od pierwszej minuty wystąpił Marek Niewiadomski, który z murawy zszedł w 57. minucie.  Niestety, jego drużyna przegrała 0:3. Bez trudu Gedania dopisała trzy punkty w kolejnym spotkaniu, które zakończyło się… walkowerem. Mowa oczywiście o odwołanym meczu z wycofaną z rozgrywek Unią Janikowo.

Na dobre w wyjściowej jedenastce Mrągowii Mrągowo zakotwiczył Dawid Drzewiecki, który wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty w wygranym starciu z Granicą Kętrzyn 2:0. Poza kadrą meczową, z powodu kontuzji, wylądował Szymon Kucharzewski. Dzięki sobotniemu zwycięstwu „Żółto-czarni” awansowali na 3. miejsce w tabeli IV ligi.

Polonia Lidzbark Warmiński wciąż zwycięska. Sobotnie spotkanie „Dumy Lidzbarka Warmińskiego” z Huraganem Morąg w pierwszym składzie rozpoczął Kamil Dajnowski, a na ławce gości zasiedli Marceli Łukasiak i Hubert Świder. Ostatni z wymienionych na murawie pojawił się w drugiej części spotkania, a Polonia wygrała 2:0 i umocniła się na pozycji wicelidera forBET IV ligi.

Piąty mecz z rzędu poza wyjściową jedenastką DKS-u Dobre Miasto rozpoczął Michał Bendyk, który na murawie, w starciu przeciwko Polonii Iłowo, pojawił się w 75. minucie. Kwadrans przed końcem na tablicy wyników widniał rezultat 3:1, który nie zmienił się do końca spotkania i to DKS dopisał do swojego konta cenny komplet punktów.

W spotkaniu swoich Mamr Giżycko nie wystąpił Jakub Liter, a jego drużyna zremisowała z Olimpią II Elbląg 1:1.

Spotkanie GKS-u Wikielec z Olimpią Olsztynek na ławce rozpoczął Michał Żukowski, który na placu gry pojawił się po zmianie stron, przy wyniku 0:0. Po korektach gra ofensywna GKS-u zyskała na jakości, a spotkanie zakończyło się podziałem punktów (2:2). Przypominamy, że podopieczni Damiana Jarzembowskiego są już pewni awansu do III ligi.