Marek Niewiadomski wraca po kontuzji. Gol i asysta Kamila Dajnowskiego! Raport z wypożyczeń

Michał Żukowski i jego GKS Wikielec coraz bliżej wywalczenia awansu. Przebudzenie Kamila Dajnowskiego. Jak w minionej kolejce poradzili sobie wszyscy wypożyczeni piłkarze? Zapraszamy do cotygodniowego podsumowania.

Po zmianie trenera do składu Sokoła Ostróda wskoczyli Szymon Dowgiałło i Mateusz Błaut. Niestety, drugi z defensorów już w 8. minucie sprokurował rzut karny, po którym goście wyszli na prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się dwubramkową porażką „Trójkolorowych”. Całe spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych obejrzeli Adrian Morawski oraz Jaub Banul, a Jakub Mysiorski pauzował z powodu zawieszenia za kartki.

Kolejną porażkę zaliczyła III-ligowa Mławianka Mława, która okazała się gorsza od Pilicy Białobrzegi (0:2). Mateusz Sobotka na boisku pojawił się kwadrans po przerwie, przy wyniku 0:1.

Komplet punktów zdobyła za to Concordia Elbląg. Elblążanie w rozgrywkach III-ligi pokonali Broń Radom 3:2 i zmniejszyli stratę do bezpiecznej lokaty. Komplet minut w zespole gospodarzy zebrał Mateusz Jońca. Weekend w dobrych humorach kończyli także gracze z Pomorza. Marek Niewiadomski powrócił do składu Gedanii Gdańsk po kontuzji mięśnia pośladkowego, a „Biało-czerwono-niebiescy” pokonali Bałtyk Gdynia 1:0 i pozostają w walce o awans do II ligi.

W spotkaniu Mrągowii Mrągowo z Huraganem Morag tradycyjnie w pierwszym składzie gospodarzy pojawił się Dawid Drzewiecki, natomiast w kadrze meczowej zabrakło Szymona Kucharzewskiego. Niestety, środkowy obrońca w sobotę nie miał swojego dnia i przypadkowo skierował futbolówkę do własnej siatki, wyprowadzając na prowadzenie gości z Morąga, którzy ostatecznie pokonali Mrągowię 4:2.

Okazałe zwycięstwo nad Pisą Barczewo odniosła Polonia Lidzbark Warmiński, która wbiła rywalom aż 7 bramek. Tradycyjnie komplet minut w zespole „Dumy Lidzbarka Warmińskiego” rozegrał Hubert Świder, a w 59. minucie na boisku pojawił się Kamil Dajnowski. Ofensywny pomocnik dziesięć minut później asystował przy trafieniu Patryka Czarnoty, a w 79. minucie sam wpisał się na listę strzelców. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził golkiper Polonii, Marceli Łukasiak.

Ponownie w kadrze Mamr Giżycko zabrakło Kuby Litera, a jego zespół pokonał Znicz Biała Piska 3:1. W sobotę na boiskach forBET IV ligi zabrakło również Michała Bendyka. 20-letni napastnik pauzował z powodu zawieszenia za kartki, w tym czasie jego koledzy ulegli Jeziorakowi Iława 0:2. Wspomniane spotkanie na ławce rezerwowych Jezioraka rozpoczął wypożyczony Marcel Abramczyk. Środkowy obrońca na placu gry pojawił się na decydujące 10 minut.

W minionym tygodniu dwa spotkania rozegrał GKS Wikielec, który zanotował kolejno siódme i ósme zwycięstwo na wiosnę. W zaległym starciu 16. kolejki forBET IV Ligi, GKS okazał się silniejszy od Huraganu Morąg, który pokonał aż 5:2. W środowym spotkaniu Michał Żukowski pojawił się na murawie w 57 minucie, a kilka chwil później miał udział przy czwartym trafieniu dla swojego zespołu.

20-latek na boisku w okolicach 60. minuty pojawił się także w spotkaniu z Polonią Iłowo. W sobotniej rywalizacji GKS pokonał rywala 4:1 i umocnił się na pozycji lidera rozgrywek, znacznie przybliżając się do upragnionego awansu.