Bez bramek i asyst. Jak w minionej kolejce poradzili sobie gracze wypożyczeni?

Sięgamy pamięcią do minionego weekendu i sprawdzamy, jak na boiskach III i IV ligi poradzili sobie gracze korzystający z transferów czasowych.

8 ligową, wiosenną porażkę odniósł przed kilkoma dniami Sokół Ostróda, który uległ rezerwom ŁKS-u 0:2. W podstawowym składzie ostródzian na sobotnie spotkanie znaleźli się Mateusz Błaut i Jakub Mysiorski. Pierwszy z nich pechowo interweniował przy rzucie rożnym i w 17. minucie futbolówka, po rykoszecie, wpadła do bramki po raz pierwszy. Trzy minuty później było już 0:2. Na ostatnie kilka minut na murawie pojawił się także Jakub Banul, a wypożyczeni Szymon Dowgiałło i Adrian Morawski obejrzeli spotkanie z ławki rezerwowych.

W sobotę swojego dnia nie miała także Concordia Elbląg i występujący w niej Mateusz Jońca. W rywalizacji z warszawskim Ursusem 21-latek był zamieszany w stratę bramek, a spotkanie skończył z żółtą kartką. „Słoniki” po emocjonującym meczu przegrały ze stołeczną drużyną 3:4.

W meczu Mławianki Mława z Wartą Sieradz na ławce rezerwowych gospodarzy usiadł Mateusz Sobotka. 18-latek na murawie pojawił się w 54. minucie, a kilka chwil później próbował zaskoczyć uderzeniem golkipera Warty. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:0, aktualnie Mławianka zajmuje 5. miejsce w I grupie III ligi.

Spotkanie bez punktów zakończyła także Mrągowia Mrągowo, która uległa na wyjeździe Jeziorakowi Iława 1:2. W podstawowym składzie gości wystąpili Dawid Drzewiecki oraz Szymon Kucharzewski. Obrońca „Żółto-czarnych” zebrał komplet minut, natomiast ofensywnie usposobiony zawodnik został zmieniony w 78. minucie. W składzie gospodarzy na sobotnią rywalizację zabrakło innego z naszych zawodników – Marcela Abramczyka.

Meczowa dwudziestka Gedanii Gdańsk ponownie bez Marka Niewiadomskiego, a jego zespół uległ Unii Swarzędz 0:2. Również poza kadrą meczową znalazł się Jakub Liter, którego Mamry Giżycko pokonały 5:0 Tęczę Biskupiec.

W składzie Polonii Lidzbark Warmiński na mecz z Olimpią Olsztynek zabrakło golkipera, Marcelego Łukasiaka oraz pomocnika, Kamila Dajnowskiego. Na ławce pojawił się za to Hubert Świder, który na boisko zawitał w drugiej części spotkania. Starcie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:0.

Mecz DKS-u Dobre Miasto z Motorem Lubawa na ławce rezerwowych rozpoczął Michał Bendyk. Napastnik w drugiej połowie zameldował się na placu gry, a jego drużyna wygrała 4:1 i dopisała do swojego konta cenne trzy punkty.

Ze zwycięstwa cieszył się także Michał Żukowski i jego GKS Wikielec. Wahadłowy spotkanie z Romintą Gołdap (4:1) rozpoczął w pierwszym składzie, a murawę opuścił po godzinie.