Bramki Michała Bendyka i Szymona Kucharzewskiego. Raport z wypożyczeń

W minionej kolejce nie zabrakło asysty czy premierowej bramki wśród zawodników wypożyczonych. Jak w weekend poradzili sobie gracze korzystający z transferów czasowych?

Sokół Ostróda zanotował 6. z rzędu ligowy mecz bez wygranej. W pierwszym składzie ostródzian na spotkanie z Pilicą Białobrzegi znaleźli się Szymon Dowgiałło i Jakub Mysiorski, a na murawie z ławki pojawił się Mateusz Błaut. Jakub Banul i Adrian Morawski porażkę 0:1 obejrzeli z perspektywy ławki rezerwowych.

Czwarte punkty z rzędu dopisała do swojego konta Concordia Elbląg, która w sobotę wygrała z Pelikanem Łowicz 2:0. 90 minut w bloku defensywnym elblążan rozegrał Mateusz Jońca. Obrońca w 58. minucie popisał się piękną asystą przy golu otwierającym spotkanie.

15. ligowe zwycięstwo odnotowała Gedania Gdańsk, a kolejne minuty zebrał Marek Niewiadomski, który na boisku przebywał przez pełne 90 minut. Aktualnie gdańszczanie zajmują 2. miejsce w II grupie III ligi.

Na murawie zabrakło za to Mateusza Sobotki, który leczy kontuzję stawu skokowego. W sobotę jego Mławianka Mława przegrała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:3. Zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

W świątecznej kolejce forBET ligi Mrągowia Mrągowo zmierzyła się z Olimpią Olsztynek. W pierwszym składzie na to spotkanie pojawił się Dawid Drzewiecki, a z ławki na końcowy kwadrans wszedł Szymon Kucharzewski. 17-latek najpierw doskonale wypatrzył Łukasza Kuśnierza, który skierował piłkę do siatki, a 10 minut później ustalił wynik meczu na 3:1, zdobywając swoją premierową bramkę w seniorskim futbolu.

Sporo działo się również w hicie warmińsko-mazurskiej IV ligi, w którym Polonia Lidzbark Warmiński podejmowała u siebie GKS Wikielec. W zespole gospodarzy cały mecz na ławce rezerwowych spędzili Kamil Dajnowski i Marceli Łukasiak a Hubert Świder znalazł się poza kadrą meczową. Natomiast po stronie GKS-u w podstawowym składzie wyszedł Michał Żukowski, który dostał od trenera Damiana Jarzembowskiego 45 minut.

W weekend DKS Dobre Miasto zmierzył się z Mamrami Giżycko. W drużynie gości poza kadrą znalazł się Jakub Liter, a w DKS-ie od początku na boisku pojawił się Michał Bendyk i to właśnie on rozpoczął strzelanie w sobotnim meczu. Napastnik wykorzystał swoje warunki fizyczne i już w 1. minucie strzałem głową, skierował piłkę do siatki. Mecz zakończył się zwycięstwem DKS-u 2:1.

Serię 6 meczów bez zwycięstwa ma ekipa Marcela Abramczyka – Jeziorak Iława. W sobotę iławianie ulegli 1:4 Motorowi, na murawie zabrakło naszego środkowego obrońcy, który pauzował z powodu kartek.