Marek Niewiadomski z premierowym trafieniem. Raport z wypożyczeń

Miniona kolejka to liczne występy zawodników Dumy Warmii, którzy korzystają z transferów czasowych. Premierową bramkę dla Gedanii Gdańsk zdobył Marek Niewiadomski, a ekipa Mateusza Jońcy zatrzymała wicelidera III ligi. Zobaczcie, jak poradzili sobie wszyscy piłkarze Stomilu Olsztyn wypożyczeni do III- i IV-ligowych zespołów.

Trzecią wiosenną porażkę dopisał do swojego konta Sokół Ostróda, który uległ Mławiance Mława 1:4. W sobotnim meczu na murawie stadionu przy ulicy 3 maja pojawiło się aż 5 piłkarzy wypożyczonych ze Stomilu. Od deski do deski w Sokole zagrali Szymon Dowgiałło, Adrian Morawski, oraz Jakub Mysiorski. Niestety, środkowi obrońcy nie mogą uznać tego meczu do udanych, bowiem mieli wyraźny udział przy stracie dwóch trafień, a bramkarz Sokoła w rundzie jesiennej piłkę z siatki wyciągał już 13 razy. Na ostatni kwadrans na boisku pojawił się również Jakub Banul a Mateusz Błaut całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Po stronie gości mecz w wyjściowym składzie rozpoczął Mateusz Sobotka, który murawę opuścił w 60. minucie przy wyniku 1:1.

Udany występ w III-ligowej Gedanii Gdańsk ma za sobą Marek Niewiadomski. 20-latek tuż przed przerwą wyprowadził swój zespół na prowadzenie w starciu ze Świtem Skolwin, które gdańszczanie ostatecznie wygrali 3:2. To premierowe trafienie ofensywnego pomocnika w gdańskim klubie.

Tradycyjnie w pierwszym składzie III-ligowej Concordii Elbląg wyszedł nasz defensor, Mateusz Jońca, który od deski do deski wystąpił w trójce obrońców. Jego zespół w sobotnim spotkaniu sprawił niespodziankę i zremisował 2:2 z wiceliderem rozgrywek, Legionovią Legionowo, tym samym przerywając passę trzech porażek z rzędu.

Dobrej passy nie udało się utrzymać DKS-owi Dobre Miasto, który, po zwycięstwie 4:0 nad Zniczem Biała Piska, uległ Romincie Gołdap aż 0:5. Na murawie od pierwszej do ostatniej minuty obecny był napastnik Michał Bendyk, jednak nie miał okazji na poprawienie swojego dorobku bramkowego.

Nieudany występ mają za sobą również Dawid Drzewiecki i Szymon Kucharzewski występujący w Mrągowii Mrągowo. Na początku spotkania z GKS-em Wikielec, przy wyniku 0:1, złe rozegranie Dawida Drzewieckiego wykorzystali gospodarze, a Rafał Kujawa strzałem sprzed pola karnego trafił w poprzeczkę, jak się okazało, był to sygnał ostrzegawczy. Ostatecznie gospodarze rozbili „Żółto-czarnych” aż 7:0, niezłe spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał wahadłowy, Michał Żukowski.

Emocji i naszych zawodników nie zabrakło przy okazji meczu Tęczy Biskupiec z Polonią Lidzbark Warmiński. Nie zabrakło również tego, co kibice lubią najbardziej, czyli goli. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, a pełne 90 minut w barwach „Dumy Lidzbarka Warmińskiego” rozegrali Hubert Świder i Marceli Łukasiak. Na ostatni kwadrans na boisku pojawił się także Kamil Dajnowski.

W meczu Mamr Giżycko z iławskim Jeziorakiem padł remis 2:2, a na murawie pojawiło się dwóch zawodników wypożyczonych ze Stomilu. Na ostatnie 10 minut z ławki gospodarzy wszedł Jakub Liter, a kwadrans w drużynie gości rozegrał obrońca, Marcel Abramczyk.