Zapowiedź meczu: Górnik Polkowice – Stomil Olsztyn. W poszukiwaniu pierwszego wiosennego kompletu punktów

W piątkowy poranek zawodnicy Stomilu Olsztyn udali się trasę do odległych Polkowic. Oczywiście w drodze nie mogło zabraknąć treningu i dobrych humorów, które, mamy nadzieję, będą towarzyszyły naszym zawodnikom w trakcie powrotu do Olsztyna. Czy podopieczni Szymona Grabowskiego dopiszą do swojego konta premierowe trzy punkty w rundzie wiosennej?

  • Mecz: Górnik Polkowice – Stomil Olsztyn
  • Rozgrywki: eWinner 2. Liga
  • Kolejka: 23
  • Data: 18.03.2023 r.
  • Początek: 13:00
  • Miejsce: ul. Kopalniana 4, Polkowice
  • Transmisja: WP Pilot

W Stomilu Olsztyn, podobnie jak w Górniku Polkowice, pierwsze mecze rundy wiosennej, a przede wszystkim wyniki nie należą do wymarzonych. Podopieczni Szymona Grabowskiego w pierwszych trzech spotkaniach zremisowali kolejno z: Polonią (1:1), Garbarnią Kraków (1:1) i Olimpią Elbląg (0:0). W dużo gorszej sytuacji są piłkarze z Polkowic, którzy zanotowali komplet porażek. Na inaugurację wiosennego grania zawodnicy Tomasza Grzegorczyka przegrali z Motorem Lublin 1:3, a tydzień później ulegli KKS-owi Kalisz, również 1:3. Natomiast w zeszłej kolejce „Górników” pokonał zespół z Siedlec (2:3) prowadzony przez Marka Saganowskiego.

W podobnej dyspozycji gracze Górnika byli również w końcówce jesiennego grania, w końcu ich ostanie 10 spotkań to 7 porażek i zaledwie 3 wygrane. Takie rezultaty zepchnęły ich na 13. lokatę z zaledwie oczkiem przewagi nad strefą spadkową. Co ciekawe, w rundzie jesiennej z powodu słabych wyników z posadą trenera pożegnał się Szymon Szydełko, którego zastąpił wspominany wcześniej Tomasz Grzegorczyk. Analizując drużynę Górnika Polkowice nie sposób pominąć doświadczony duet napastników – Arkadiusz Piech (37 lat)-Mateusz Piątkowski (38 lat). To najstarsze „9” w lidze, ale wielu piłkarzy udowadniało już, że wiek to tylko liczba.

Uważam, że mecz z Górnikiem Polkowice będzie podobny do tego z Garbarnią, bo Górnik również walczy o utrzymanie. Są tylko punkt nad strefą spadkową, to nie będzie dla nas łatwy mecz, ale jesteśmy na to przygotowani. Wierzę w to, że nasz zespół potrafi wyciągać wnioski i grać w piłkę, bo wielokrotnie to pokazywaliśmy – mówił w Sektorze Stomilu nasz napastnik, Piotr Kurbiel.

Obsada sędziowska

Sędzią głównym meczu z Górnikiem Polkowice będzie Maciej Pelka z Poznania, a przy linii będą pomagali mu Maciej Cebulski i Michał Gogolewski. Za spokój przy ławkach rezerwowych i zmiany będzie odpowiadał sędzia techniczny – Paweł Wrzeszczyński.

Transmisja 

Wszystkie mecze 34. kolejek, będzie można też obejrzeć online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej WP Pilot. Jeśli zdecydujecie się wspierać „Dumę Warmii” przed telewizorem, prosimy Was o skorzystanie z naszego linku afiliacyjnego, który dostępny jest poniżej. Kupując transmisję z poniższego odnośnika, wspierasz nasz klub. Dziękujemy!

Oglądaj mecze Stomilu Olsztyn 

Kliknij Tutaj 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.

Zamknij