Dwie bramki Michała Bendyka i czyste konto Marcelego Łukasiaka! Raport z wypożyczeń

Kolejny tydzień, kolejne występy zawodników korzystających z transferów czasowych. Minioną kolejkę możemy zaliczyć do słodko-gorzkich. Powodów do zadowolenia nie mają zawodnicy wypożyczeni do Sokoła Ostróda, jednak pojawiły się również pozytywy w postaci bramek Michała Bendyka czy dobrej formy Marka Niewiadomskiego. Sprawdźcie, jak poradzili sobie wszyscy wypożyczeni gracze.

Nieudaną kolejkę ma za sobą Sokół Ostróda. Podopieczni trenera Janusza Bucholca ulegli na wyjeździe Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki aż 0:5. Spotkanie w pierwszym składzie rozpoczęła dwójka obrońców wypożyczonych ze Stomilu – Szymon Dowgiałło i Adrian Morawski. Granie w Nowym Dworze Mazowieckim zaczęło się kuriozalnie, bo od straty bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. „Strzelcem” gola wiatr, który zdmuchnął golkiperowi futbolówkę za kołnierz i „Duma Mazur” już od pierwszych minut musiała gonić wynik. Im dalej trwał mecz, tym było gorzej, również dla naszych obrońców, którzy zawinili przy dwóch ostatnich trafieniach. Przy bramce numer cztery Szymon Dowgiałło źle pokrył zawodnika, który zamknął dośrodkowanie i podwyższył wynik meczu. Natomiast ostatniego gola można zapisać na konto obu zawodników. Najpierw Adrian Morawski przegrał walkę w powietrzu przy rzucie rożnym, a następnie futbolówkę źle wybił Szymon Dowgiałło, co wykorzystali gospodarze ustalając wynik meczu.

Cały mecz z ławki rezerwowej obejrzała kolejna dwójka zawodników „Dumy Warmii” – Jakub Banul i Mateusz Błaut, a Jakub Mysiorski z powodu urazu znalazł się poza kadra meczową.

W rozgrywkach III ligi nie zatrzymuje się Mławianka Mława. Zawodnicy z województwa mazowieckiego po inauguracyjnym zwycięstwie w 2023 roku z Pelikanem Łowicz, zmierzyli się u siebie z Lechią Tomasz Mazowiecki, którą rozbili 6:0. 85 minut na murawie spędził Mateusz Sobotka, jednak nie zdołał podtrzymać dobrej passy i wpisać się na listę strzelców lub zanotować asystę. Po 19. kolejkach jego drużyna zajmuje 4. miejsce w tabeli III ligi ze stratą trzech oczek do lidera.

Kolejne spotkanie w pierwszym składzie III-ligowej Gedanii Gdańsk rozpoczął Marek Niewiadomski. Ofensywny pomocnik zaliczył kolejny dobry występ, czego potwierdzeniem jest akcja z 83. minuty, gdy dryblingiem ominął trzech zawodników, a następnie posłał prostopadłą piłkę do wybiegającego napastnika, który został sfaulowany w polu karnym. Decyzja mogła być tylko jedna – rzut karny. Choć Wojciech Zyśka skutecznie wyegzekwował strzał z 11. metrów, to Gedania po 90 minutach musiała uznać wyższość Stolemu Gniewino, który wygrał 2:1

Dobry początek rundy wiosennej IV ligi za piłkarzami DKS-u Dobre Miasto, którzy pokonali Znicz Biała Piska 4:0. Spotkanie od pierwszej minuty w barwach DKS-u rozpoczął Michał Bendyk. Napastnik w inauguracyjnym spotkaniu utrzymał dobrą formę z okresu przygotowawczego i zaaplikował rywalom dwie bramki. Pierwsza to strzał sprzed pola karnego przy długim słupku, a bramka ustalająca rezultat spotkania padła po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Dzięki sobotniej wygranej DKS wydostał się spod kreski i do kolejnej kolejki może podchodzić ze względnym spokojem.

W podstawowej jedenastce Mrągowii na mecz z Romintą Gołdap wybiegł Dawid Drzewiecki. Zawodnik zagrał od 1. minuty jako jeden z trójki środkowych obrońców i zebrał dobre opinie m.in. za wyprowadzenie piłki. W końcówce spotkania trener Mariusz Niedziółka do boju posłał również drugiego z wypożyczonych graczy „Dumy Warmii” – Szymona Kucharzewskiego występującego w drugiej linii.

Trzeci i ostatni weekendowy mecz warmińsko-mazurskiej IV ligi, który udało się rozegrać, to starcie Polonii Iłowo z Polonią Lidzbark Warmiński, w której występuje trzech zawodników Stomilu Olsztyn. Pierwszy z nich – Marceli Łukasiak utrzymał pozycję numer jeden w bramce i rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie. Na murawie od pierwszej do ostatniej minuty pojawił się również defensywny pomocnik – Hubert Świder. W podstawie zabrakło za to miejsca dla Kamila Dajnowskiego, który na boisko wszedł na ostatni kwadrans.

Jak pewnie wiecie, w miniony weekend ze zdwojoną siłą powróciła zima, a z nią wzmożone opady śniegu, które spowodowały odwołanie wielu meczów na Warmii i Mazurach. Właśnie z tego powodu swoich spotkań nie rozegrali: Marcel Abramczyk (Jeziorak Iława), Mateusz Jońca (Concordia Elbląg), Jakub Liter (Mamry Giżycko) i Michał Żukowski (GKS Wikielec).