Premierowy gol Mateusza Sobotki i kolejna asysta Jakuba Mysiorskiego. Raport z wypożyczeń

Do gry wróciła nie tylko eWinner 2. Liga, ale także rozgrywki III ligi oraz Wojewódzki Puchar Polski. Sprawdziliśmy, jak w pierwszym tygodniu wiosennego grania radzą sobie zawodnicy, którzy, korzystając z transferów czasowych, rozwijają się w innych zespołach. Śmiało możemy powiedzieć, że dla większości z nich był to udany weekend! 

Wiosną w Sokole Ostróda będzie występowało aż 5 piłkarzy wypożyczonych ze Stomilu. W trakcie przerwy zimowej do zespołu trenera Janusza Bucholca dołączył Mateusz Błaut, który w rundzie jesiennej bardzo dobrze radził sobie w IV-ligowym Huraganie Morąg. To nie umknęło uwadze działaczy, a także trenerowi Szymonowi Grabowskiemu, który dał środkowemu obrońcy szansę występów w dwóch sparingach. W pierwszej tegorocznej kolejce, w której Sokół mierzył się z Bronią Radom (3:4), zabrakło dla niego miejsca w kadrze meczowej.

Na ławce pojawił się za to inny środkowy obrońca – Adrian Morawski. Jesienią, podobnie jak Mateusz Błaut, występował w forBET IV Lidze, a za sprawą dobrych występów wywalczył angaż w Sokole. Stoper na murawie pojawił się w 62. minucie, tym samym oficjalnie witając się z ostródzką publicznością. Na murawę z ławki wszedł również wracający po kontuzji Szymon Dowgiałło, 20-latek rozegrał całą drugą część spotkania.

Natomiast na boisku zabrakło Jakuba Banula. Skrzydłowy jesienią balansował między pierwszym składem a ławką rezerwowych, łącznie rozgrywając 13 spotkań.

Na dobre w Sokole zadomowił się Jakub Mysiorski. Choć „Duma Mazur” nie może uznać tego spotkania do udanych, to 20-latek dał się zapamiętać m.in. fenomenalną asystą przy golu na 1:0 autorstwa Damiana Lubaka. Napastnik wykorzystał wymierzone podanie za linię obrony gości autorstwa Jakuba Mysiorskiego. Dla naszego zawodnika była to asysta numer 5 w trwających rozgrywkach, piłkarz murawę opuścił w 55. minucie.

Wymarzony początek gry w Mławiance Mława zaliczył Mateusz Sobotka. Ofensywnie usposobiony zawodnik do III-ligowca został wypożyczony w zimowym okienku transferowym i już w pierwszym oficjalnym meczu wpisał się na listę strzelców. 18-latek w 43. minucie wykorzystał podanie Michała Stryjewskiego i pokonał bramkarza gospodarzy. Ostatecznie jego Mławianka wygrała z Pelikanem Łowicz 2:1 i przesunęła się na 5. miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Dobre wejście do czołowego klubu III ligi grupy II – Gedanii Gdańsk – ma Marek Niewiadomski. W miniony weekend pomocnik w podstawowym składzie rozpoczął wygrany mecz przeciwko Błękitnym Stargard (2:1), a przed tygodniem w meczu zaległej 17. kolejki pojawił się na murawie od pierwszej minuty przeciwko Olimpii Grudziądz (1:1).

Nie najlepiej zaczęła się ligowa przygoda Mateusza Jońcy z Concordią Elbląg. Wahadłowy, który do III-ligowca został wypożyczony zimą, w wyjściowym składzie rozpoczął przegrany 0:3 mecz z ŁKS-em II Łódź. Dla Concordii była to 12. porażka w bieżącym sezonie – podopieczni Adriana Żurawskiego po 17 meczach z zaledwie 7 punktami zamykają tabelę.

W weekend w rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski zmierzyły się ze sobą drużyny Mrągowii Mrągowo i Jezioraka Iława. W zespole „Żółto-czarnych” komplet minut zebrał Dawid Drzewiecki, który wystąpił w tym spotkaniu na środku obrony, jednak nie był bezpośrednio zamieszany w stratę żadnej z bramek. Jego konto mógłby obciążyć gol z początku spotkania, jednak arbiter dopatrzył się w tej akcji spalonego i sytuacja poszła w niepamięć. Na ostatnie pięć minut trener Mariusz Niedziółka wprowadził na boisko debiutanta – Szymona Kucharzewskiego. Środkowy pomocnik do IV-ligowca został wypożyczony zimą z zespołu Pawła Głowackiego.

W zespole Jezioraka mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Marcel Abramczyk. Środkowy obrońca na murawie pojawił się w 58. minucie. Defensor występował w centrum trójki obrońców, a po zakończeniu mógł cieszyć się z drużyną z awansu do ćwierćfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Na możliwość zdobycia pierwszych oficjalnych minut w rundzie wiosennej czeka 8 naszych zawodników. Za tydzień na inaugurację wiosny Polonia Lidzbark Warmiński w składzie z Marcelim Łukasiakiem, Hubertem Świdrem i Kamilem Dajnowskim zmierzy się z Polonią Iłowo. W weekend rozgrywki ligowe zacznie także ekipa Michała Żukowskiego – GKS Wikielec, DKS Dobre Miasto, gdzie występują Michał Bendyk i Krystian Skutnik, a także Mamry Giżycko, które reprezentuje Jakub Liter.

Zimą zostało skrócone wypożyczenie z Olimpii Olsztynek 17-letniego Mateusza Pajdaka. Zawodnik, na prośbę trenera Szymona Grabowskiego, najbliższe miesiące spędzi trenując z „jedynką”, a minuty będzie zbierał w zespole do lat 19 trenera Pawła Głowackiego.

fot. Mławianka Mława / Bogdan Jakubowski

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.

Zamknij