Podział punktów w Krakowie. Stomil remisuje z Garbarnią 1:1

Z jednym punktem z Krakowa wracają piłkarze Stomilu Olsztyn. Podopieczni Szymona Grabowskiego długo prowadzili po bramce Macieja Spychały, ale chwila nieuwagi wystarczyła, by rywale wyrównali. Mecz przy silnym wietrze w Krakowie zakończył się wynikiem 1:1.

Mecz rozpoczął się dość chaotycznie. Po kilku dłuższych wybiciach bramkarzy, pierwszą składną akcję próbował lewym skrzydłem przeprowadzić Assinor, ale skutecznie w obronie zagrali Sadowski do spółki z Mądrzykiem. w 6 minucie po krótkiej wymianie piłek na lewym skrzydle Stomilu na strzał zdecydował się Werick Caetano, ale próba była daleka od ideału. W 7 minucie Garbarnia miała rzut wolny po faulu, którego dopuścili się zawodnicy Dumy Warmii. Futbolówka powędrowała w pole karne, ale skutecznie w powietrzu powalczyli piłkarze Stomilu. W 9 minucie w opałach był Jakub Mądrzyk, który po wrzutce w pole karne źle obliczył lot piłki i musiał ratować się wybiciem ponad poprzeczką. 12 minuta to kolejna akcja Garbarni, tym razem prawym skrzydłem. Do prostopadłej piłki doszedł Słomka i uderzył na bramkę Stomilu. Po interwencji Mądrzyka jednak, futbolówka wylądowała na bocznej siatce. W 16 minucie Hubert Sadowski sfaulował zawodnika gospodarzy po prawej stronie placu gry. Z rzutu wolnego dośrodkował Słomka. Walka w powietrzu na korzyść Biało-niebieskich. 18 minuta to z kolei faul Shuna Shibaty w okolicach 25 metra od bramki Stomilu. Słomka ponownie podszedł do piłki, ale spudłował. Piłkarze Dumy Warmii próbowali skonstruować składną akcję, ale wiatr oraz dobra postawa Garbarni skutecznie to uniemożliwiały. W 19 minucie Stomil miał rzut wolny, ale dośrodkowanie Shuna Shibaty dosłownie zawróciło w powietrzu. Kolejny stały fragment w wykonaniu Macieja Spychały wyglądał podobnie. Po 20 minutach to Garbarnia była zespołem, który zdecydowanie przeważał na boisku. 25 minuta to kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Handzlika skutecznie wypiąstkował Mądrzyk. Chwilę później piłkę w środku pola przejął Spychała. Do futbolówki dopadł Werick Caetano i dośrodkował w okolice pola karnego. Strzał Filipa Wójcika jednak nie dotarł do bramki Garbarni. Nieco lepiej gra Biało-niebieskich zaczęła wyglądać po 30 minucie, gdy po wymianie podań na lewym skrzydle z Caetano, futbolówkę w pole karne Garbarni skierował Shun Shibata. Ta jednak została wybita przez obrońców gospodarzy. Chwilę później, z rzutu wolnego dobrze dośrodkował jednak Słomka. Na posterunku był  Michał Karlikowski, który uratował Dumie Warmii skórę w tej sytuacji. Chwilę później ciężar gry przeniósł się na drugą stronę boiska. Karlikowski dośrodkował w pole karne, ale Werick Caetano nie zdążył w porę uderzyć i obrońcy odebrali mu piłkę. W 38 minucie znów zakotłowało się pod bramką Stomilu. Mądrzyk jednak opanował sytuację i dopadł do futbolówki. Chwilę później, po prostopadłym podaniu, bliski uderzenia głową był Żak, ale Bartosz Waleńcik nie pozwolił na strzał skuteczną interwencją neutralizując poczynania rywala. Garbania nie zamierzała zwalniać. Kilka minut później ponownie uderzał Żak. Obrońcom udało się strzał zablokować, ale do futbolówki dopadł Assinor. Jego próba jednak była daleka od ideału i Stomil znów mógł odetchnąć. Sędzia zawodów zagwizdał oznajmiając koniec pierwszej połowy.

W drugiej połowie pierwszą groźną sytuację wykreował Stomil. Po rzucie wolnym jednak nikt z zawodników Dumy Warmii nie zdołał skierować piłki do siatki. Odpowiedź przyszła szybko. Prawym skrzydłem ruszył Słomka. Jego uderzenie przeleciało jednak obok słupka bramki strzeżonej przez Mądrzyka. 53 minuta to szybka wymiana podań na połowie Garbarni. Wójcik próbował dośrodkować, ale został zablokowany. Po rzucie rożnym – wybuch radości! W polu karnym najlepiej odnalazł się Maciej Spychała, który strzałem „szczupakiem” umieścił futbolówkę w bramce Garbarni. Gospodarze próbowali atakować, pozornie groźną sytuację miał Assinor, ale faulował w polu karnym Stomilu. Biało-niebiescy liczyli na szybkie kontry. 67 minuta to rzut wolny Dumy Warmii z okolic narożnika szesnastki. Próbował Werick Caeatno, ale uderzył za mocno. Chwilę później przeciwnikami dobrze „zakręcił” na lewym skrzydle Shun Shibata. Japończyk dograł do Karlikowskiego, ale ten nie dogonił futbolówki. W 71. minucie bramkarz Garbarni popełnił fatalny błąd. Niestety, doskonałą sytuację zmarnował Werick Caetano. Chwilę później trener Grabowski zdecydował się na zmiany. Zmęczonego Michała Karlikowskiego zastąpił Dawid Kalisz.  W 76. minucie Słomka próbował uderzać z dystansu. Piłka nie doleciała do bramki, ale trafiła pod nogi Marszalika, który spróbował podobnego rozwiązania. Futbolówka trafiła jednak do Assinora. Po zamieszaniu w polu karnym, zawodnik Garbarni skierował piłkę do siatki. W 79 minucie Marszalika faulował Werick Caetano, który obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Stomil nie poddawał się. Z wolnego uderzał Sadowski. Bramkarz Garbarni miał problemy, ale udało mu się wybić piłkę. W 87 minucie Piotra Kurbiela zmienił Kacper Kondracki, dla którego był to debiut w drużynie Stomilu. Ani jemu, ani jego kolegom nie udało się już jednak odmienić losów tego meczu. Arbiter gwizdnął po raz ostatni i Duma Warmii podzieliła się punktami z Garbarnią.

Skład Garbarni: 76. Dziekoński, 2. Warczak, 3. Polak (15. Marszalik), 7. Słomka, 9. Assinor, 16. Dziedzic, 21. Nowak, 22. Mruk, 23. Handzlik, 31. Nakrosius, 94. Żak (77. Karbownik)
Ławka Garbarni: 26. Bartusik, 5. Bartków, 8. Mularczyk, 11. Purcha, 15. Marszalik, 17. Gądek, 19. Seweryn, 20. Kardas, 77. Karbownik

Bramki dla Garbarni: Assinor (76. min)

Skład Stomilu: 39. Mądrzyk, 4. Kośmicki, 25. Sadowski , 26. Waleńcik (k), 50. Karlikowski (66. Kalisz), 11. Wójcik, 8. Spychała, 15. Shibata (28. Stromecki) , 7. Krawczun, 20. Caetano, 9. Kurbiel (99. Kondracki)
Ławka Stomilu: 12. Syldatk, 3. Kuban, 14. Szabaciuk, 44. Borkowski, 6. Szypulski, 66. Kalisz, 28. Stromecki, 99. Kondracki

Bramki dla Stomilu: 8. Spychała (53 min.)

Żółte kartki: Polak (28 min.), Żak (60. min) , 9. Assinor (62. min), Caetano (72. min.), Słomka (78 min.), Handzlik (91 min.), Sadowski (93. min.), Kalisz (95. min.)
Czerwone kartki: Caetano, (druga żółta, 79 min.)