Efektowne zwycięstwo na zakończenie rozgrywek 1. ligi futsalu!

Piłkarki AS Stomil Olsztyn w ostatnim spotkaniu sezonu 1. ligi futsalu kobiet pokonały KKP Jezioranki Iława 7:2, tym samym dopisując do swojego kontra czwarty i ostatni komplet punktów w tej kampanii. Bramki dla „Biało-niebieskich” zdobyły Zuzanna Kowalczyk, Wiktoria Fidurska (po dwie) oraz Wiktoria Kowalczyk, Maja Popławska i Blanka Żukowska (po jednej).

Podopiecznie trenera Marka Maleszewskiego na co dzień rywalizują w Centralnej Lidze Juniorek do lat 17, jednak zespół zimową przerwę w rozgrywkach wykorzystał na grę w hali, gdzie poprawiał grę na małej przestrzeni, szybsze podejmowanie decyzji oraz technikę. Oprócz udoskonalania umiejętności, które przydadzą się zawodniczkom na boiskach trawiastych, udało im się zdobyć także 12 punktów, co dało 4. miejsce wśród sześciu drużyn.

Wypowiedzi pomeczowe:

Cały mecz był przebiegał nasze dyktando i już w pierwszej połowie wygrywałyśmy 5:1.Druga część spotkania nie była tak dobra w naszym wykonaniu jak pierwsza, lecz, mimo błędów, spotkanie ostatecznie wygrałyśmy 7:2 i tym wynikiem kończymy rozgrywki – powiedziała po meczu Wiktoria Fidurska.

Od początku spotkania przeważałyśmy na parkiecie. Na przerwę zeszłyśmy z wynikiem 5:1. W pewnym momencie zgubiłyśmy krycie, a to poskutkowało stratą dwóch bramek. Mecz ostatecznie skończył się wynikiem 7:2 na naszą korzyść. Jestem zadowolona z wyniku końcowego i całej drużyny – dodała Zuzanna Kowalczyk.

Kadra meczowa: Kornelia Czasnojć, Blanka Żukowska, Wiktoria Kowalczyk, Wiktoria Fidurska, Agata Pankiewicz, Alicja Wawrzeniak, Oliwia Rodak, Aleksandra Mroczkowska, Oliwia Prusik, Lena Szczepkowska, Paulina Wolak, Aleksandra Bączek, Zuzanna Kowalczyk.

Bramki: 1:0 – Wiktoria Fidurska (2’), 2:0 – Wiktoria Kowalczyk (4’), 3:0 – Zuzanna Kowalczyk (7′), 4:0 Wiktoria Fidurska (8′), 5:0 – Blanka Żukowska (11′) – 5:1 – KKP Jezioranki (17’), 5:2 – KKP Jezioranki (34’), 6:2 – Zuzanna Kowalczyk (38′), 7:2 – Maja Popławska (39’).