Bez niespodzianki. „Jedynka” wygrała grę kontrolną z juniorami

W sobotniej grze wewnętrznej zmierzyli się ze sobą podopieczni Szymona Grabowskiego oraz zawodnicy do lat 19 występujący pod batutą Pawła Głowackiego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem „jedynki” 2:0.

Do takiego starcia doszło na wniosek trenera Szymona Grabowskiego, który, z racji odwołanego sparingu z Wisłą Płock, musiał znaleźć partnera do podtrzymania rytmu meczowego.

Od pierwszej minuty seniorzy wystawili teoretycznie najsilniejsze możliwe zestawienie, natomiast zespół juniorów w pełnym wymiarze czasowym wzmocnili Igor Jędrzejczyk i Mateusz Drabiszczak, a Konrad Syldatk oraz Jakub Mądrzyk w bramce drużyny do lat 19 wystąpili po jednej połowie.

Zgodnie z oczekiwaniami starsi koledzy zepchnęli juniorów do obrony, gdzie gra toczyła się przez niemal całą godzinę. Okazje do zdobycia bramki mieli praktycznie wszyscy ofensywni gracze „Dumy Warmii”, jednak wynik dopiero w 36. minucie otworzył Karol Żwir, który wykorzystał ogromny błąd defensywy. W 44. minucie rezultat po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ustalił Bartosz Waleńcik.

W nadchodzącym tygodniu pierwszy zespół czekają dwa sparingi – w środę ze Zniczem Pruszków w Kręczkach, a w sobotę z Zawiszą w Bydgoszczy.

Skład Stomilu: Jakub Mądrzyk (Konrad Syldatk 31′) – Lukas Kuban, Bartosz Waleńcik, Igor Kośmicki – Karol Żwir, Filip Wójcik, Maciej Spychała (Dawid Kalisz 31′), Shun Shibata, Werick Caetano (Michał Karlikowski 31′) – Bartosz Florek, Piotr Kurbiel (Łukasz Borkowski 31′).

Skład AS: Konrad Syldatk (Jakub Mądrzyk 31′) – Igor Jędrzejczyk, Maciej Narloch, Igor Olszewski – Jan Brzykcy, Jakub Krztoń, Jakub Babalski, Brajan Zakrocki – Szymon Kucharzewski, Mateusz Drabiszczak, Kacper Gwardiak.

Bramki: 1:0 – Karol Żwir (36′), 2:0 – Bartosz Waleńcik (44′).