Akademiczki lepsze od zespołu AS. W poniedziałek okazja do rewanżu!

W sobotnim pojedynku w ramach 1. ligi futsalu zawodniczki AS Stomil Olsztyn uległy liderkom rozgrywek, AZS UWM High Heels Olsztyn 2:5. Okazja do rewanżu już w poniedziałek, gdy oba zespoły zmierzą się ze sobą w ramach Pucharu Polski. Już teraz zapraszamy Was na to spotkanie!

W poprzedniej rundzie żeńskiego Pucharu Polski w futsalu, drużyna AS Stomil Olsztyn pokonał na wyjeździe Polonię Iłowo 3:0 i zameldował się w 1/16 finału, gdzie nasze zawodniczki trafiły na inny olsztyński zespół – AZS UWM High Heels. W meczu z akademiczkami, jak mówi trener Maleszewski, piłkarki będą chciały sprawić niespodziankę i awansować do kolejnej fazy rozgrywek. Pierwszy gwizdek w poniedziałek o godzinie 19:00 na hali w Kortowie.

Niestety, przez brak koncentracji i komunikacji już po pierwszych minutach gry przegrywałyśmy 0:2, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:3 na naszą niekorzyść. W drugiej połowie mimo wielu sytuacji i ogromnej przewagi nie zdołałyśmy pokonać rywalek i mecz zakończył się wynikiem 2:5. Mimo porażki wyciągamy wnioski i dalej pracujemy z podniesioną głową – mówiła po meczu Wiktoria Fidurska.

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słaba, ale za to w drugiej części mecz był wyrównany i miałyśmy o wiele więcej sytuacji – dodała Alicja Wawrzeniak.

Kadra meczowa: Kornelia Czasnojć (K), Agata Pankiewicz, Blanka Żukowska, Wiktoria Fidurska, Wiktoria Kowalczyk, Oliwia Prusik, Aleksandra Ziemkiewicz, Alicja Wawrzeniak, Zuzanna Kowalczyk, Oliwia Kamińska, Lena Szczepkowska, Aleksandra Bączek, Oliwia Rodak, Aleksandra Mroczkowska.

Bramki: 1:0 – AZS UWM (1’), 2:0 – AZS UWM (2’), 2:1 – Wiktoria Fidurska (6’), 3:1 – AZS UWM (10’), 4:1 – AZS UWM (21’), 4:2 – Alicja Wawrzeniak (30’), 5:2 – AZS UWM (37’).