Seria meczów bez porażki podtrzymana. Stomil 2:1 Jagiellonia II

Trzeci sparing w 2023 roku, trzeci mecz bez porażki. W środowym spotkaniu kontrolnym pokonujemy Jagiellonię II Białystok 2:1.

Mecz kontrolny w podstawowym składzie rozpoczęli głównie młodzieżowcy. Od 1. minuty na placu gry pojawił się także 16-letni Jan Brzykcy, który we wtorek został zaprezentowany jako zawodnik zespołu do lat 19, jednak sztab chciał sprawdzić go w zespole seniorskim.

W pierwszym kwadransie żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji, a gra toczyła się w środku pola. W kolejnych minutach inicjatywę przejęły rezerwy Jagiellonii, najpierw po uderzeniu z dystansu piłka trafiła w słupek, następnie stratę obrońcy wykorzystali goście, ale podania wzdłuż naszej bramki nie zdążył przeciąć napastnik z Białegostoku. Jedyny gol w pierwszych 45. minutach to strzał zza pola karnego autorstwa Macieja Twardowskiego, który minął linię bramkową tuż przy słupku.

W przerwie trener Szymon Grabowski zdecydował się na jedną korektę – murawę opuścił Igor Kośmicki, w jego miejsce pojawił się Filip Szabaciuk. Po wznowieniu gry spotkanie, podobnie jak z Arką, nie przypominało gry kontrolnej, a mecz o stawkę. Ponownie wślizgów od tyłu dopuszczali się rywale, co doprowadziło do kilku przepychanek w centrum boiska. Na całe szczęście skończyło się tylko na strachu i wszyscy piłkarze „Dumy Warmii” mogli dokończyć mecz.

W 50. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Dawid Kalisz, który próbował przelobować bramkarza gości, jednak piłka trafiła w poprzeczkę, co wykorzystał Jan Brzykcy, który dobił piłkę do siatki z kilku metrów. W 82. minucie „Duma Warmii” dopięła swego. Strzałem z dystansu golkipera gości pokonał Shun Shibata, tym samym zamykając wynik spotkania. W ostatnich minutach zobaczyliśmy jeszcze groźny strzał Huberta Krawczuna oraz sytuację jeden na jeden Filipa Wójcika, w której strzał głową za linię bramkową sparował golkiper Jagiellonii.

Kolejny sparing Stomil Olsztyn rozegra w piątek, gdy zespół wybierze się do Płocka, gdzie o godzinie 20:30, po meczu miejscowej Wisły z Wartą Poznań, zagra mecz kontrolny z piłkarzami płocczan.

Skład Stomilu: Zawodnik testowany – Igor Kośmicki (Filip Szabaciuk 46′), Igor Jędrzejczyk (Igor Kośmicki 61′), Bartosz Waleńcik (Lukas Kuban 61′) – Jan Brzycki (Filip Wójcik 61′) Mateusz Drabiszczak (Maciej Spychała 61′), Łukasz Borkowski (Shun Shibata 61′), Michał Karlikowski (Karol Żwir 61′) – Sebastian Szypulski (Hubert Krawczun 61′), Dawid Kalisz (Werick Caetano), Bartosz Florek (Piotr Kurbiel 61′).

Bramki: 0:1 – Maciej Twardowski (38′), 1:1 – Jan Brzykcy (50′), 2:1 – Shun Shibata (82′).