Nie ma lepszej promocji dla samorządu niż sport. Gmina Ostróda partnerem meczu z Polonią Warszawa

Piłkarski Samorząd Roku, czyli Gmina Ostróda została oficjalnym partnerem meczu EWINNER 2. Ligi, w którym Duma Warmii zmierzy się z warszawską Polonią. Dziś, w Urzędzie Gminy Ostróda umowę podpisali Wójt Bogusław Fijas oraz Tomasz Żukowski, wiceprezes Stomilu Olsztyn.

To kolejny etap realizacji planu, wedle którego Stomil ma na powrót zagościć nie tylko w Olsztynie, ale także w całym regionie. Wśród mieszkańców warmińsko-mazurskich gmin, jest wielu fanów biało-niebieskich, ale także samorządowców, którzy chętnie wspierają rozwój piłki nożnej, inwestując między innymi w obiekty piłkarskie. Gmina Ostróda, od wielu lat dba o tę sferę najlepiej w województwie wspierając przy tym wiele wydarzeń sportowych organizowanych na tych terenach.

Postanowiliśmy kolejny już raz promować się jako gmina przez wydarzenie sportowe. Chodzi o zachęcanie do uprawiania, ale też oglądania sportu, kibicowania i wspierania regionalnych drużyn. Dla mnie, wiele lat biegającego za piłką, Stomil Olsztyn to jest klub wiodący w województwie, kolory biało-niebieskie jednoznacznie kojarzą się ze Stomilem, sam też jestem kibicem Dumy Warmii. Zawsze zachęcam młodych piłkarzy z naszej gminy, tych najbardziej wyróżniających się, do kontynuowania kariery w Stomilu. Były już takie przypadki w przeszłości w przypadku chłopców, ale również dziewczynki z naszych terenów trenowały w Olsztynie, a później dostawały się do drużyn na najwyższych ligowych szczeblach w Polsce. Zdecydowałem się na współpracę i zostanie partnerem meczu Stomilu z Polonią, bo uważam, że to odpowiednia forma promocji gminy. Od wielu lat Gmina Ostróda promuje się poprzez konkretne działania związane z rozwojem sportu. Zresztą, dowodem niech będą statuetki i tytuły Piłkarskiego Samorządu Roku, które miałem przyjemność odebrać. Wspieramy szczególnie piłkę nożną, ale wszystkie inne dyscypliny, które młodzież na terenie gminy oraz miasta Ostródy uprawia także. To widać też w inwestycjach sportowych. Możemy się pochwalić bazą piłkarską, bo chyba nie ma drugiego samorządu w województwie warmińsko-mazurskim, który ma 6 pełnowymiarowych boisk piłkarskich z nawodnieniem. Ci, którzy przyjeżdżają tu rozgrywać mecze, czy to są spotkania w klasie okręgowej w Turznicy, Zwierzewie, czy A klasy oraz B klasy w Tyrowie czy Smykówku, przyznają otwarcie, że to są najlepsze place w tych klasach rozgrywkowych. Do tego dochodzi baza w Samborowie, gdzie mamy także doskonałe boisko z nawadnianiem. Tym się możemy chwalić, tym się szczycimy, ale to nie są puste obiekty. Jest bardzo duże zainteresowanie ze strony dzieci, młodzieży i rodziców. Są liderzy lokalni, którzy dbają o tę bazę i jesteśmy stawiani za wzór – powiedział Bogusław Fijas, Wójt Gminy Ostróda.

Logotyp gminy pojawi się na materiałach promocyjnych związanych z meczem, a także na biletach, stadionie i koszulce, w której na boisko wybiegnie kapitan Stomilu Olsztyn. Na trybunach zasiądzie także delegacja mieszkańców Gminy Ostróda. Wcześniejsze spotkania i to dzisiejsze, zakończone podpisaniem umowy dają jasny sygnał, że w regionie jest chęć do współpracy i promocji podczas meczów piłkarskich. Klub zamierza kontynuować rozwój w tym kierunku.

To jest niesamowita przyjemność gościć w Ostródzie, na zaproszenie Wójta Bogusława Fijasa, wielkiego przyjaciela piłki nożnej, a także Stomilu Olsztyn, który podkreśla, że największy klub piłkarski w regionie powinien być lokomotywą napędową, dla wszystkich innych. Cieszę się niezmiernie, że dziś możemy sfinalizować umowę, wedle której Gmina Ostróda oficjalnie została partnerem meczu z Polonią Warszawa. Mam nadzieję, że będzie to sygnał dla innych gmin, że warto z nami współpracować. Pokazaliśmy jaka jest wartość marketingowa współpracy z nami. Każde takie działanie pokazuje, że wykonujemy dobrą pracę i mamy co oferować naszym partnerom – podkreśla Tomasz Żukowski, wiceprezes Stomilu Olsztyn

Promocja przez sport jest najlepszym pomysłem i ja tego nie wymyśliłem, absolutnie. Wszyscy idą w tę stronę, bo nie ma lepszej promocji dla samorządu niż sport, ruch, a jednocześnie jest to forma, nie ukrywajmy, najtańsza. Jeśli rozwijamy się sportowo i piłkarsko, to jest też bardzo dobra inwestycja pokazująca, że będzie można zrealizować wspólne projekty. Moim marzeniem jest to, żeby w Starych Jabłonkach, 25 km od Olsztyna, powstał obiekt – sztuczne boisko z balonem. Takiego pełnowymiarowego placu w tej chwili w Olsztynie nie ma. Obok mamy bazę hotelową. Takie działania wspierające również sport w stolicy naszego województwa, na pewno będzie dobrze świadczyć o naszej gminie. Do tego mamy wtedy szansę pozyskać środki zewnętrzne, bo oczywiście jedynie tymi gminnymi nie jesteśmy w stanie realizować takich inwestycji. Przy takim wspólnym działaniu, może to także, przy okazji, oddziaływać na środowisko piłkarskie naszych terenów. Takie inwestycje już przynoszą wymierne efekty, a mogą przynieść jeszcze większe – dodaje Wójt Gminy Ostróda.

Mecz z Polonią Warszawa, którego partnerem została Gmina Ostróda, odbędzie się 26 lutego na stadionie przy Piłsudskiego 69A w Olsztynie. Pierwszy gwizdek o godzinie 14:30. Do zobaczenia!

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.

Zamknij