Derby Olsztyna i zbliżające się Mistrzostwa Polski w futsalu do lat 17. Kulisy zbiórki na wyjazd do Głogówka

Za nami losowanie par 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu. Sprawdzamy więc, z kim zagrają zawodniczki Akademii Sportu Stomil Olsztyn, a także zerkamy w kierunku Głogówka, gdzie piłkarki już w piątek rozpoczną starania o obronę Mistrzostwa Polski do lat 17 i tłumaczymy kulisy utworzenia zrzutki, w której sekcja żeńska zbierała środki na wyjazd na imprezę. 

W 1/32 finału Pucharu Polski podopieczne Marka Maleszewskiego pokonały Polonię Iłowo 3:0 i pewnie zameldowały się w kolejnej rundzie pucharu. Tam los przydzielił naszą drużynę do pary z liderkami 1. ligi futsalu, AZS UWM High Heels Olsztyn. Obie drużyny mierzyły się już w tym sezonie, właśnie przy okazji zmagań ligowych, wtedy lepsze okazały się akademiczki, które wygrały 5:2. Czy naszej drużynie uda się sprawić niespodziankę i zameldować się w kolejnej rundzie?

Na starcie 1. ligi futsalu, gdy mierzyliśmy się z zespołami dobrze znanymi w 1. lidze futsalu czy Ekstralidze, zapłaciliśmy frycowe. Wiadomo, derby i liga futsalu to dla dziewczyn nowy, dodatkowy dreszczyk emocji. Teraz, gdy mamy serię zwycięstw w lidze, skupimy się na sprawieniu niespodzianki – mówi trener Marek Maleszewski.

Jutro drużyna uda się do Głogówka, gdzie już w piątek rozpoczną się Mistrzostwa Polski. Aby tam pojechać, nasze zawodniczki potrzebowały pomocy sponsorów, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania. – To bardzo budujące, że sponsorzy pokładają w nas dużą nadzieję. To także wspomaganie rozwoju dziewczyn, dla których taki wyjazd to świetne doświadczenie i możliwość ogrania się z dobrymi zespołami, dlatego bardzo dziękujemy naszym partnerom za nieustanne wsparcie. Mam nadzieję, że na mistrzostwach uda nam się zrobić miłą niespodziankę i obronić tytuł – powiedział trener zawodniczek.

Oprócz tego, na ten cel, powstała zrzutka, którą zdecydowało się wesprzeć 32 osoby, bardzo dziękujemy! Jak wyglądały kulisy jej utworzenia?

– Aby wszystko wyjaśnić, musimy cofnąć się w czasie. Trochę zawiodłem się na Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu, która za współzawodnictwo sportu dzieci i młodzieży obiecała nam pewną dużą kwotę. Niestety, w grudniu dowiedziałem się, że tych środków nie otrzymamy, choć, jak słyszę, inne dyscypliny dostały pieniądze z współzawodnictwa. Oczywiście mamy poukładane sprawy finansowe dotyczące rywalizacji w lidze futsalu, Centralnej Lidze Juniorek czy przygotowań do rundy wiosennej, jednak tak duży, nagły wydatek, nadwyrężyłby zabezpieczony budżet, dlatego zdecydowaliśmy się na utworzenie zbiórki, jak inne zespoły, które biorą udział w CLJ. Mam nadzieję, że Federacja stanie na wysokości zadania i w przyszłym roku zapewni nam środki, które pozwolą na spokojny wyjazd na Mistrzostwa Polski. Szczególnie, że od kilku lat jesteśmy w czołówce, jeśli chodzi o tabelę współzawodnictwa i szkolenie w piłce nożnej wśród klubów młodzieżowych tłumaczy Marek Maleszewski.

Mecz otwarcia mistrzostwa z ROW-em Rybnik zaplanowano na piątek na godzinę 13:00. Drugie spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 9:20, gdy nasze zawodniczki zagrają z UKS Staszówką Jelna, a na zakończenie grupy zmierzą się z Czarnymi Sosnowiec (sobota, godzina 15:10).

Kadra na mistrzostwa Polski: 

Kornelia Czasnojć, Blanka Żukowska, Wiktoria Fidurska, Wiktoria Kowalczyk, Małgorzata Milewska, Oliwia Kamińska, Marlena Raczyńska, Zuzanna Kowalczyk, Aleksandra Ziemkiewicz, Lena Szczepkowska, Aleksandra Bączek, Oliwia Prusik, Wiktoria Farelnik, Alicja Wawrzyniak.

Na mistrzostwach nie zagrają kontuzjowane: Maja Popławska, Agata Pankiewicz i Paulina Wolak oraz wracające po chorobie Julia Szostkowska, Oliwia Rodak i Aleksandra Mroczkowska. Na parkiecie hali w Głogówku nie zobaczymy Sashy Yermoenko, która czeka na certyfikat z PZPN, natomiast z powodu spraw rodzinnych, nie wystąpi Amelia Czerwińska.

Wyniki spotkań, a także link do transmisji spotkań zostanie udostępniony na Facebooku żeńskiej części Akademii Sportu, który dostępny jest TUTAJ.

Dziewczyny, życzymy powodzenia i czekamy na pozytywne wieści z Głogówka! 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.

Zamknij