Piłkarki z awansem do 1/16 finału Pucharu Polski!

W niedzielę, zawodniczki AS Stomil Olsztyn udały się do Iłowa, gdzie w I rundzie Pucharu Polski Kobiet w Futsalu, zmierzyły się z miejscową Polonią. Starcie zakończyło się wygraną podopiecznych Marka Maleszewskiego 3:0. Bramki zdobywały Wiktoria Fidurska, Oliwia Kamińska i Marlena Raczyńska.

W sezonie 2022/2023 zawodniczki sekcji żeńskiej Akademii Sportu rywalizują w Centralnej Lidze Juniorek do lat 17, a w przerwie między rundami występują w 1. Lidze Futsalu Kobiet, gdzie doskonalą swoją grę na małej przestrzeni. Rozgrywki pucharowe to jeden z elementów przygotowań do Mistrzostw Polski do lat 17 w Futsalu, w których piłkarki będą broniły tytułu wywalczonego rok temu.

Wypowiedzi pomeczowe:

Od samego początku była widoczna nasza przewaga, jednak brak koncentracji i skuteczności powodowały chaos i do przerwy był bezbramkowy remis. Druga część spotkania zaczęła się dużo lepiej, bo w dość krótkim czasie wyszłyśmy na prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 na naszą korzyść. Jest wiele aspektów, nad którymi musimy popracować, aby być przygotowanym na kolejny etap Pucharu Polski – powiedziała Wiktoria Fidurska.

– Od początku mecz był chaotyczny, ale walka była zacięta z dwóch stron. W pierwszej połowie oddaliśmy ogromną liczbę strzałów, niestety niecelnych. Na drugą połowę wyszłyśmy bardziej skoncentrowane i wykonałyśmy założenia, które dał nam trener. To my prowadziłyśmy grę i mecz zakończył się wynikiem 3:0 – dodała strzelczyni ostatniej bramki, Marlena Raczyńska.

Kadra meczowa: Kornelia Czasnojć (K), Gosia Milewska, Wiktoria Kowalczyk, Oliwia Kamińska, Wiktoria Fidurska, Oliwia Prusik, Ola Ziemkiewicz, Marlena Raczyńska, Alicja Wawrzeniak, Lena Szczepkowska, Agata Pankiewicz, Maja Popławska, Paulina Wolak, Julia Szostkowska.

Z drużyną była również Aleksandra Mroczkowska.

Bramki: 1:0 – Wiktoria Fidurska 22’, 2:0 Oliwia Kamińska 24’, 3:0 Marlena Raczyńska 26’.