Remis z Jaguarem Gdańsk na zakończenie roku

W ostatnim tegorocznym meczu „Duma Warmii” zremisowała z Jaguarem Gdańsk 3:3. Dla Stomilu był to sparing numer dwa, pierwszy mecz towarzyski z Legią II zakończył się porażką 0:2.

„Duma Warmii” od pierwszych minut zamknęła rywala w polu karnym i szukała pierwszego trafienia, które w 17. minucie znalazł Filip Wójcik po podaniu zawodnika testowanego. W kolejnych minutach gra przebiegała pod dyktando Stomilu, jednak brakowało najważniejszego – wykończenia. Dobre sytuacje do podwyższenia wyniku zmarnowali m.in. Karol Żwir czy Bartosz Florek, który przed sobą miał tylko golkipera. Mimo kilku niezłych okazji trener Szymon Grabowski miał uzasadnione pretensje dotyczące gry w ofensywie, o czym powiedział nam w pomeczowej rozmowie, która niedługo będzie następna na naszym kanale YouTube.

Na drugą połowę szkoleniowiec wystawił mocno zmodyfikowany skład, co było widać zwłaszcza w poczynaniach ofensywnych. W 56. minucie w polu karnym faulowany był Mateusz Jońca, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Hubert Krawczun. Dziewięć minut później sytuacje sam na sam golem zakończył Mateusz Sobotka i wyprowadził „Dumę Warmii” na trzybramkowe prowadzenie. Były to tylko niektóre z dogodnych sytuacji Stomilu do podwyższenia wyniku, dobre okazje zmarnowali Marek Niewiadomski, Bartosz Florek czy strzelec bramki numer trzy, Mateusz Sobotka.

Ostatni kwadrans to spore rozluźnienie w defensywie „Biało-niebieskich”, co wykorzystali rywale. W 73. minucie piłkarze Jaguara na bramkę zamienili wątpliwy rzut karny, a już dwie minuty później po kontrze znaleźli trafienie kontaktowe. Bramka na 3:3 padła po strzale z rzutu rożnego. Nie była to jednak ostatnia groźna sytuacja Jagura. W kolejnych minutach goście mieli sytuacje sam na sam, którą doskonale wybronił Jakub Mądrzyk. Mimo wpuszczonych trzech bramek młodzieżowiec kolejny raz pokazał się z bardzo dobrej strony i był jednym z najlepszych zawodnikow na placu gry.

Po dzisiejszym spotkaniu na zawodników czeka klubowa Wigilia i dwutygodniowa przerwa od treningów zespołowych. Pierwsza drużyna do zajęć wróci 9 stycznia, mecz eWinner 2. Ligi, w którym Stomil zagra z Polonią Warszawa, zaplanowano na ostatni weekend lutego.

Skład Stomilu w pierwszej połowie: Jakub Mądrzyk – Michał Karlikowski, Igor Kośmicki, Mateusz Jarzynka, Lukas Kuban, zawodnik testowany – Maciej Spychała, Mateusz Drabiszczak, Karol Żwir, Filip Wójcik – Bartosz Florek.

Skład Stomilu w drugiej połowie: Jakub Mądrzyk – Mateusz Jońca, Mateusz Błaut, Mateusz Jarzynka, Lukas Kuban, Michał Żukowski – Jakub Babalski, Hubert Krawczun, Mateusz Sobotka, Marek Niewiadomski – Bartosz Florek.

Bramki: 1:0 – Filip Wójcik 17′, 2:0 – Ktawczun 56′, 3:0 – Mateusz Sobotka 67′, 3:1 – Jaguar 73′, 3:2 – Jaguar 75′, 3:3 – Jaguar 77′.