Podsumowanie rundy jesiennej – napastnicy

Nadszedł czas na przedostatnie podsumowanie minionej rundy. Tym razem przyjrzeliśmy się dwójce napastników „Dumy Warmii”, która jesienią zbierała minuty na II-ligowych boiskach.

Bartosz Florek to jeden z trzech zawodników Akademii Sportu, którzy po sezonie 2021/2022 zostali włączeni w skład pierwszej drużyny. 18-latek na trzecim szczeblu rozgrywkowym zadebiutował już w inauguracyjnym meczu z Kotwicą Kołobrzeg, gdy na murawie pojawił się na ostatnie minuty, jednak na debiutanckie trafienie musiał czekać aż do 12. kolejki. To właśnie wtedy zdobył bramkę na 1:0 w wyjazdowym meczu przeciwko Zniczowi Pruszków. Młodzieżowiec za ciosem poszedł tydzień później zaliczając asystę przy trafieniu Mateusza Maćkowiaka w zremisowanym meczu z Lechem II Poznań. Młody napastnik z rokiem 2022, w którym uzbierał 18 występów w „Dumie Warmii”, pożegnał się trafiając do siatki rezerw ekstraklasowego Zagłębia Lubin.

Debiutanckie trafienia w biało-niebieskich barwach Piotr Kurbiel zdobył już w meczu 2. kolejki eWinner 2. Ligi przeciwko Zagłębiu II Lubin. Niestety w kolejnych meczach byliśmy świadkami niemrawych występów, gdy Piotrek zaciął się aż na dziewięć spotkań. Przełamanie nastąpiło w meczu ze Zniczem Pruszków, gdy po wejściu z ławki Kurbiel asystował przy premierowym trafieniu Bartosza Florka. Trzecią bramkę w trwającym sezonie dorzucił już tydzień później, gdy pokonał golkipera swojego byłego klubu – „Kolejorza”. Kibice „Dumy Warmii” z pewnością najbardziej zapamiętali wykorzystany przez Piotra Kurbiela rzut karny w meczu z Hutnikiem Kraków, który po szalonym meczu dał nam komplet punktów. Oprócz tego 26-latek zdobył także decydujego gola w meczu z Siarką Tarnobrzeg.

Minuty rozegrane w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 (eWinner 2. Liga, Fortuna Puchar Polski, Wojewódzki Puchar Polski)