Raport z Akademii. Owocny weekend i zapowiedź zmagań w tygodniu

Pierwsza drużyna Stomilu korzysta z dwóch tygodni oddechu od piłki nożnej, ale zawodnicy naszej Akademii wciąż grają.  Najmłodsi i najstarsi biorą udział w turniejach, niektórzy kończą rundę, a podopieczni Piotra Krztonia walczą o Centralną Ligę Juniorów. 

W ubiegłą sobotę podopieczni Pawła Głowackiego udali się do Bartoszyc na mini turniej z okazji 70 – lecia zespołu MBKS Victoria Bartoszyce. Nasz najstarszy rocznik rozegrał podczas tego wydarzenia dwa wartościowe mecze. Z drużyną seniorów Victorii „Duma Warmii” wygrała 1:0 po bramce Jaroslava Ilkiva. W drugim meczu musieliśmy uznać wyższość czwartoligowej Polonii Lidzbark Warmiński, która zwyciężyła 4:2. Bramki w tym meczu zdobywali Michał Rynkowski oraz Hubert Stefanowicz.

W ostatniej kolejce spotkań Juniora B1 podopieczni Pawła Radziwona oraz Wojciecha Górskiego wygrali z liderem rozgrywek Żuri Olsztyn 2:0. Gra toczyła się w ciężkich warunkach gdyż na boisku zalegała duża warstwa śniegu. Te niedogodności lepiej zniosła nasza drużyna i po bramkach Szymona Osucha oraz Antoniego Suwińskiego kończymy rundę bardzo pozytywnym akcentem. Pewni mistrzostwa województwa, szykujący się do baraży o CLJ U15 podopieczni Piotra Krztonia wygrali w ostatniej kolejce z DKS Dobre Miasto 2:1. Bramki zdobywali Kornel Bryk oraz Jakub Mirota.
Szansę pokazania się w tym meczu otrzymali wyróżniający się zawodnicy z rocznika 2009 prowadzonego przez Dariusza Cekałę : Łukasz Dramowicz, Szymon Alancewicz, Mateusz Mielczarek oraz Jakub Wójcik. Drużyna trenera Krztonia jest już w Warszawie, gdzie o 13:00 rozpocznie walkę o Centralną Ligę Juniorów U15. Rywalem Escola Varsovia. Trzymamy kciuki!

W lidze Trampkarza C2, podopieczni Dariusza Cekały nie sprostali drużynie ZKS Olimpia Elbląg i w konsekwencji ostatni mecz w lidze przegrali 0:3. Natomiast, w trzeciej kolejce I Ligi Futsalu  Kobiet, podopieczne Marka Maleszewskiego przegrały z AZS UWM High Heels Olsztyn 2:5. Kolejny raz można powiedzieć, że nasze dziewczęta pokazały się z bardzo dobrej strony, ale szwankowała organizacja gry po stracie piłki. Nad tym elementem zespół ciągle pracuje. Obie bramki dla naszych dziewcząt zdobyła Wiktoria Fidurska.

Rocznik 2013 prowadzony przez Andrzeja Mierzejewskiego, w niedzielę rozgrywał turniej halowy w Barczewie. Zespół został podzielony na dwie ekipy, które zajęły odpowiednio II i III miejsce w turnieju. Drużyna Niebieska, w finale nie sprostała Constractowi Lubawa mimo, że stworzyła sobie mnóstwo sytuacji do strzelenia bramki. Zespół Biały grający o trzecie miejsce, po rzutach karnych pokonał drużynę DKS Dobre Miasto. Najlepszym bramkarzem turnieju uznano Igora Wlazło z naszej drużyny Białej.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.

Zamknij