Zwycięstwo na zakończenie roku!

Piłkarki Akademii Sportu Stomil Olsztyn przełamały serię niepowodzeń i w ostatnim tegorocznym meczu Centralnej Ligi Juniorek, pokonały na wyjeździe wiceliderki, KKPK Medyk Konin. Bramki dla „Dumy Warmii” zdobyły Wiktoria Kowalczyk i Blanka Żukowska.

Po 9. kolejkach podopieczna Marka Maleszewskiego zajmują 6. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorek do lat 17 ze stratą siedmiu punktów do drugiego Sportisu KKP Bydgoszcz.

Wypowiedzi pomeczowe:

– Naszymi rywalkami były zawodniczki z Konina, które były na 2. miejscu w tabeli. Przed spotkaniem dużo rozmawiałyśmy razem z dziewczynami i trenerem, dzięki czemu zmieniłyśmy swoje nastawienie i w końcu udało nam się wyjść na murawę skoncentrowane z myślą o wygranej. Dzięki wynikowi 2:0 dalej zostajemy w grze i nie możemy się doczekać rundy wiosennej – powiedziała Małgorzata Milewska.

Myślę, że pokazałyśmy, jaką naprawdę dobrą drużyną jesteśmy. W pierwszej połowie zdominowałyśmy rywalki, co pozwoliło mi zdobyć bramkę na 1:0, w drugiej połowie pomimo zmęczenia dalej naciskałyśmy i zdobyłyśmy kolejnego gola, który zdecydował o naszym zwycięstwie – dodała Wiktoria Kowalczyk.

Skład Stomilu: 98. Kornelia Czasnojć, 5. Julia Szostkowska (27’ Alicja Wawrzeniak), 6. Małgorzata Milewska, 13. Maja Popławska, 14. Blanka Żukowska (83’ Oliwia Prusik), 19. Oliwia Kamińska (89’ Aleksandra Bączek), 23. Wiktoria Kowalczyk, 93. Lena Szczepkowska (80’ Paulina Wolak), 95. Zuzanna Kowalczyk (84’ Marlena Raczyńska), 96. Wiktoria Farelnik, 97. Wiktoria Fidurska (78’ Aleksandra Ziemkiewicz).

Bramki: 0:1 – Wiktoria Kowalczyk 16’, 0:2 – Blanka Żukowska 69’.