Juniorzy Stomilu Olsztyn z awansem do Ligi Makroregionalnej!

Podopieczni trenera Pawła Głowackiego w rewanżowym meczu rozgromili Huragan Morąg 9:0 i na wiosnę zagrają w Lidze Makroregionalnej. Chociaż pierwsze spotkanie barażowe zakończyło się zwycięstwem Stomilu 6:2, to mecz został rozstrzygnięty jako walkower i wynik dwumeczu wynosi aż 15:0 dla „Biało-niebieskich”.

Wynik niedzielnego spotkania już w 7. minucie otworzył Yaroslav Ilkiv, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki po podaniu Mateusza Drabiszczaka. „Drabi” obok Mateusza Sobotki był jednym z dwóch zawodników pierwszego zespołu, których trener Szymon Grabowski oddelegował na mecz barażowy. Dwie minuty po pierwszym trafieniu doskonały przerzut przez pół boiska wykonał Szymon Kucharzewski, a dogranie na bramkę zamienił Olaf Gawdziński. W 12. minucie swoją drugą bramkę zdobył Olaf Gawdziński i było już 3:0. Dwie minuty później dogranie Jakuba Krztonia z rzutu rożnego wykorzystał Aleksander Baniewski, podwyższając prowadzenie „Dumy Warmii”. Jeszcze przed przerwą hat-tricka skompletował Olaf Gawdziński, a swoją bramkę numer dwa zdobył Aleksander Baniewski i na przerwę juniorzy Stomilu schodzili przy wyniku 6:0.

Po przerwie trener Paweł Głowacki przeprowadził aż siedem zmian, tym samym dając zagrać wszystkim zawodnikom obecnym na ławce rezerwowych. W 54. minucie po strzale z „wapna” Jakuba Krztonia, Stomil objął siedmiobramkowe prowadzenie. Kwadrans przed końcem spotkania Aleksander Baniewski podaniem z własnej połowy stworzył Pawłowi Zapertowi sytuację sam na sam, która zakończyła się bramką. Trafienie na 9:0, które przypieczętowało zwycięstwo, zdobył Antoni Suwiński.

Osiągnęliśmy założony przed rundą cel, czyli pewne zwycięstwo w lidze województwa oraz awans po barażach. Liga Makroregionalna na pewno gwarantuje nam wyższy poziom gry, do którego musimy się przygotować, dlatego rozpoczęliśmy selekcję i zaprosiliśmy na testy kilkunastu zawodników – mówi trener Paweł Głowacki i dodaje – Jeśli chodzi o przygotowania to w dniach 22-27 stycznia mamy zaplanowany obóz w Sopocie oraz sparingi z drużynami grającymi w Centralnej Lidze Juniorów, jak Lechia Gdańsk, Arka Gdynia czy Gedania II Gdańsk występująca w Lidze Okręgowej. W najbliższy weekend weźmiemy udział w 70-leciu Victorii Bartoszyce, gdzie zagramy właśnie z Viktorią oraz z IV-ligową Polonią Lidzbark Warmiński.

W najbliższym czasie kilku zawodników, którzy najlepiej prezentowali się w rozgrywkach juniorskich, najprawdopodobniej otrzyma szansę treningów z pierwszym zespołem „Dumy Warmii”. Po testach sztab szkoleniowy pierwszej drużyny zadecyduje o przydatności piłkarzy w rozgrywkach eWinner 2. Ligi.

Skład Stomilu: 1. Bartosz Stankiewicz (46′ Jakub Wasilewski), 4. Michał Romanek (52′ Mirosław Psujek), 7. Mateusz Drabiszczak, 13. Szymon Kucharzewski (52′ Paweł Zapert), 14. Aleksander Baniewski, 33. Olaf Gawdziński (46′ Antoni Suwiński), 37. Jakub Krztoń, 45. Mateusz Sobotka, 55. Igor Olszewski (52′ Hubert Stefanowicz), 77. Jakub Babalski (46′ Igor Kąkolewski), 88. Yaroslav Ilkiv (52′ Sebastian Bielski).

Bramki: 1:0 – Yaroslav Ilkiv 7′, 2:0 – Olaf Gawdziński 9′, 3:0 – Olaf Gawdziński 12′, 4:0 – Aleksander Baniewski 14′, 5:0 – Olaf Gawdziński 31′, 6:0 – Aleksander Baniewski 35′, 7:0 – Jakub Krztoń 54′, 8:0 – Paweł Zapert 75′, 9:0 – Antoni Suwiński 87′.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich bramek z tego spotkania, które dostępne są TUTAJ.