Zagłębie rozgromione! Kończymy rok na 4. miejscu

Stomil Olsztyn po 13 latach powtórzył serię pięciu zwycięstw z rzędu, tym razem „Biało-niebiescy” pokonali na wyjeździe rezerwy Zagłębia Lubin 4:0. Rok 2022 „Duma Warmii” skończy na 4. miejscu w tabeli eWinner 2. Ligi.

Chociaż kibice oglądający niedzielnie spotkanie z pewnością nie mogli narzekać na nudę, to na pierwsze groźne sytuacje musieliśmy poczekać aż do 35. minuty, gdy w kierunku dalszego słupka uderzył Kamil Sobczak. Na całe szczęście fenomenalnie wyciągnął się Jakub Mądrzyk i dzięki niemu na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Shun Shibata fenomenalnie wypatrzył wybiegającego na skrzydło Filipa Wójcika, który idealnie zgrał do środka, gdzie akcję sfinalizował Hubert Krawczun. Po tym trafieniu sędzia zarządził kwadrans przerwy, na który „Duma Warmii” schodziła przy jednobramkowym prowadzeniu.

Na początku drugiej połowy trenerzy obu drużyn nie zdecydowali się na zmiany personalne. Zmianę mogliśmy dostrzec za to w grze „Dumy Warmii”, która chciała pójść za ciosem i podwyższyć prowadzenie. W 55. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy. Dziesięć minut później to Zagłębie zagroziło naszej bramce, gdy z kilku metrów poprzeczkę trafił Szymon Kobusiński. W 71. minucie po wysokim pressingu piłkę na aut wybili gospodarze. Na aut, który szybko wykonali piłkarze „Dumy Warmii”, a dośrodkowanie zamknął Maciej Spychała podwyższając wynik na 2:0. Siedem minut później z dystansu uderzył Shun Shibata, futbolówka po tym strzale odbiła się od słupka i wpadła do bramki strzeżonej przez Kacpra Bieszczada i mieliśmy już 3:0! Jako ciekawostkę warto dodać, że było to premierowe trafienie Japończyka w „Dumie Warmii”. W 85. minucie na murawie pojawił się debiutujący w eWinner 2. Lidze Łukasz Borowski, który kilka chwil później mógł podwyższyć wynik na 4:0. Nie zrobił tego, ale czwartą bramkę dla „Dumy Warmii” zdobył minutę później Bartosz Florek!

Wyjazdowe spotkanie z rezerwami Zagłębia Lubin zakończyło się wynikiem 4:0, który pozwoli przezimować Stomilowi na 4. miejscu w tabeli eWinner 2. Ligi!

Skład Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk – 10. Karol Żwir, 14. Filip Szabaciuk, 33. Jakub Tecław, 26. Bartosz Waleńcik, 11. Filip Wójcik (68′ Michał Karlikowski) – 8. Maciej Spychała (85′ Łukasz Borkowski), 15. Shun Shibata, 7. Hubert Krawczun (80′ Dawid Kalisz) – 9. Piotr Kurbiel (80′ Bartosz Florek), 20. Werick Caetano (68′ Sebastian Szypulski).

Skład Zagłębia: 1. Kacper Bieszczad, 2. Bartłomiej Kłudka, 3. Jakub Rogalski, 4. Milan Posmyk, 5. Kamil Sobczak, 6. Filip Kocaba, 7. Szymon Kobusiński, 8. Dawid Pakulski, 9. Rafał Adamski, 10. Jakub Kolan, 11. Arkadiusz Woźniak.

Bramki: 0:1 – Hubert Krawczun 45+2′, 0:2 – Maciej Spychała 72′, 0:3 – Shun Shibata 78′, 0:4 – Bartosz Florek 86′.

Żółte karki dla Stomilu: Filip Wójcik 38′.

Żółte kartki dla Zagłębia: Kamil Sobczak 27′, Filip Kocaba 42′.