Bramka Mateusza Błauta. Raport z wypożyczeń

W miniony weekend bramkę dla Huraganu Morąg zdobył 18-letni obrońca, Mateusz Błaut. Sprawdźcie, jak poradzili sobie wszyscy nasi wypożyczeni piłkarze, którzy występują na ostatnim szczeblu centralnym oraz w IV lidze.

Marcel Abramczyk (Jeziorak Iława)

W ostatniej kolejce Jeziorak Iława podejmował na wyjeździe Romintę Gołdap, mecz padł łupem gości. Marcel Abramczyk na murawie pojawił się w 67. minucie, a jego zespół rozgromił rywala 4:0 i po 14. kolejkach forBET IV Ligi zajmuje 2. miejsce w tabeli ze stratą sześciu punktów do prowadzącego GKS-u Wikielec.

Jakub Banul (Sokół Ostróda)

W minioną niedzielę Sokół Ostróda zagrał wyjazdowy mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a drugi raz z rzędu na ławce rezerwowych usiadł Jakub Banul. 18-letni skrzydłowy na murawie pojawił się na ostatnie pięć minut podstawowego czasu gry, a jego Sokół zremisował na wyjeździe 1:1.

Michał Bendyk (DKS Dobre Miasto)

Podopieczni Macieja Szostka przerwali fatalną passę ośmiu porażek z rzędu i zremisowali na wyjeździe z walczącą o awans Polonią Lidzbark Warmiński. 19-letni napastnik na murawie pojawił się dopiero w 90. minucie.

Mateusz Błaut (MKS Huragan Morąg)

Niemal tradycyjnie od pierwszej minuty w składzie Huraganu znalazł się Mateusz Błaut. W sobotnim meczu jego drużyna uległa na wyjeździe Zniczowi Biała Piska aż 1:5, jedyną bramkę dla Huraganu zdobył właśnie Mateusz, który trafił do siatki z najbliższej odległości. Choć gol ten dawał Huraganowi remis, to po końcowym gwizdku sędziego nie sprawił on wielu powodów do radości.

Kamil Dajnowski (Polonia Lidzbark Warmiński)

W sobotę Polonia podejmowała u siebie DKS Dobre Miasto, a Kamil Dajnowski na murawie pojawił się na ostatnie dwadzieścia minut, w których nie zagroził bramce rywala. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a „Duma Lidzbarka Warmińskiego” po 14. kolejkach zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Szymon Dowgiałło (Sokół Ostróda)

W minionej kolejce Sokół Ostróda zremisował 1:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. 20-letni obrońca z powodu kontuzji wypadł z gry do końca roku.

Dawid Drzewiecki (Mrągowia Mrągowo)

Pomocnik w zremisowanym 3:3 meczu z Tęczą Biskupiec pojawił się na murawie w 70. minucie. Najlepsza sytuacje wykreował kolegom z drużyny już kilka minut później, gdy po jego podaniu zza pola karnego minimalnie obok słupka uderzył Kamil Skrzęt.

Jakub Liter (Mamry Giżycko)

Drugi raz z rzędu poza kadrą meczową Mamr Giżycko znalazł się Jakub Liter. Jego drużyna w meczu 14. kolejki forBET IV Ligi pokonała u siebie Olimpię Olsztynek 1:0.

Marceli Łukasiak (Polonia Lidzbark Warmiński)

Od 1. minuty w meczu z DKS-em Dobre Miasto zagrał Marceli Łukasiak, który zachował czyste konto, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Młody golkiper nie miał w tym meczu wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności, ponieważ uderzenia gości najczęściej mijały bramkę strzeżoną przez Marcelego. Polonia najbliżej straty bramki była w 1. połowie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego futbolówka obiła słupek.

Adrian Morawski (Mrągowia Mrągowo)

Środkowy obrońca mecz z Tęczą Biskupiec rozpoczął w wyjściowym składzie. Mrągowia mimo trzybramkowego prowadzenia zremisowała z drużyną z Biskupca 3:3. Warto dodać, że WMZPN uwzględnił Adriana w zaległej najlepszej jedenastce 13. kolejki forBET IV Ligi, w której Mrągowia wygrała 3:2 z wiceliderem ligi, Polonią Lidzbark Warmiński.

Jakub Mysiorski (Sokół Ostróda)

Kolejny niezły mecz za sobą ma Jakub Mysiorski, który spotkanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki rozpoczął w podstawowym składzie. Mimo prowadzenia Sokół zremisował wyjazdowy mecz 1:1 i podzielił się punktami z Lechią.

Maciej Oworuszko (Polonia Lidzbark Warmiński)

17-latek znalazł się poza kadrą meczową Polonii na mecz z DKS-em Dobre Miasto. „Duma Lidzbarka Warmińskiego” bezbramkowo zremisowała to spotkanie.

Mateusz Pajdak (Olimpia Olsztynek)

Drugi raz z rzędu w wyjściowym składzie Olimpii pojawił się Mateusz Pajdak. Niestety napastnik nie będzie mógł uznawać tego meczu za udany, rywale wygrali bowiem 1:0, była to również trzecia porażka Olimpii Olsztynek z rzędu.

Krystian Skutnik (DKS Dobre Miasto)

W ramach spotkań 14. kolejki forBET IV Ligi DKS Dobre Miasto zagrał na wyjeździe z Pogonią Lidzbark Warmiński. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a 17-letni wahadłowy na murawie pojawił się w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

Hubert Świder (Polonia Lidzbark Warmiński)

W podstawowym składzie „Dumy Lidzbarka Warmińskiego” na mecz z GKS-em Wikielec wyszedł 20-letni pomocnik. Jego zespół bezbramkowo zremisował z trzecią najgorszą drużyną w lidze, a Hubert nie zagroził bramce rywala, jednocześnie rozgrywając dobre spotkanie w defensywie.

Michał Żukowski (GKS Wikielec)

W derbach powiatu iławskiego GKS Wikielec zmierzył się u siebie z Motorem Lubawa. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0, a Michał Żukowski rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie i na placu gry pozostał do 62. minuty. Po 14 spotkaniach GKS z przewagą sześciu punktów lideruje w IV lidze warmińsko-mazurskiej.

Dane statystyczne: regiowyniki.pl