Czwarte zwycięstwo z rzędu. Lider pokonany!

W domowym meczu 18. kolejki z liderem eWinner 2. Ligi, Kotwicą Kołobrzeg wygrywamy 1:0 po bramce Huberta Krawczuna! Po tym zwycięstwie „Duma Warmii” utrzymała 6. lokatę w lidze, która na koniec sezonu pozwoli na grę w barażach.

Na początku spotkania gra toczyła się głównie w środku pola, w pierwszych minutach centrę w pole karne posłał Michał Karliowski, ale Piotr Kurbiel nie zdołał dołożyć nogi i zamknąć dośrodkowania. Z kolei goście pierwszą sytuację stworzyli sobie w 23. minucie po kontrataku, ale od początku meczu pewnie w bramce interweniował Jakub Mądrzyk. Po dwóch minutach doliczonego czasu gry arbiter przy bezbramkowym remisie zaprosił obie drużyny do szatni. Chociaż mecz był zapowiadany jako hit kolejki, to do przerwy kibice mogli mieć co do tego uzasadnione wątpliwości.

Wątpliwości nie można było mieć za to w drugiej części spotkania. Pięć minut po wznowieniu gry faulowany tuż przed polem karnym był Werick Caetano i „Duma Warmii” miała rzut wolny w dogodnej odległości do bramki Kotwicy, ale po centrze Piotr Kurbiel uderzył ponad poprzeczką. W 58. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Hubert Krawczun i wyprowadził „Dumę Warmii” na prowadzenie w meczu z liderem ligi, Kotwicą Kołobrzeg. Kolejne minuty na stadionie przy alei Piłsudskiego 69a upłynęły pod znakiem gry w środku pola i mądrej obrony bramki „Biało-niebieskich”. Trzy minuty przed końcem spotkania dwie groźne sytuacje mieli zawodnicy Stomilu. Najpierw z kilku metrów uderzał Shun Shibata, a następnie Karol Żwir, ale dwukrotnie golkiper gości uratował ich przed stratą bramki.

To właśnie sytuacja Huberta Krawczuna dała nam upragnione trzy punkty i 6. pozycję przed ostatnim meczem w tym roku, który zagramy już za tydzień na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin.

Skład Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk, 10. Karol Żwir, 14. Filip Szabaciuk, 33. Jakub Tecław, 26. Bartosz Waleńcik, 50. Michał Karlikowski, 7. Hubert Krawczun, 8. Maciej Spychała, 15. Shun Shibata, 20. Werick Caetano (Sebastian Szypulski 83′), 9. Piotr Kurbiel.

Skład Kotwicy: 99. Miłosz Garstkiewicz, 4. Damian Kostkowski, 6. Cabrera Jose (Michał Cywiński 73′), 10. Paweł Łysiak (Tomasz Kaczmarek 80′), 16. Josip Soljic, 17. Grzegorz Goncerz (Jakub Bojas 73′), 20. Jakub Szarpak, 22. Kamil Kort (Kamil Bartos 80′), 30. Dominik Sadzawicki (Dawid Cempa 85′), 32. Robert Obst, 66. Piotr Witasik.

Bramki: 1:0 – Hubert Krawczun 59′

Żółte kartki dla Stomilu: Szymon Grabowski (trener) 53′.

Żółte kartki dla Kotwicy: Josip Soljic 68′