Juniorzy nie zawiedli. Wysokie zwycięstwo w pierwszym meczu barażowym!

Juniorzy Stomilu Olsztyn wygrali pierwsze barażowe spotkanie o awans do Ligi Makroregionalnej. Mierzyli się z Huraganem Morąg, z którym wygrali 6:2. Rewanż odbędzie się 13 listopada (niedziela) na boisku na Dajtkach.

W pierwszym barażowym spotkaniu trener Paweł Głowacki miał do dyspozycji zawieszonego za żółte kartki Bartosza Florka oraz Mateusz Drabiszczaka. To właśnie pierwszy z zawodników w 11. minucie otworzył wynik spotkania pewnie egzekwując „jedenastkę”. Trzynaście minut później dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Igor Jędrzejczyk, który uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce rywala. W 39. minucie Bartosz Florek, także po dośrodkowaniui podwyższył wynik na 3:0. W 45. minucie pierwszą bramkę dla piłkarzy z Morąga zdobył Szymon Cychylik i na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu „Dumy Warmii” 3:1 .

W drugiej połowie dwukrotnie piłkę za obrońców dostał Mateusz Drabiszczak i było już 5:1. W końcówce spotkania po faulu Jędrzejczyka rozpoczęła się przepychanka, po której arbiter ukarał Igora oraz zawodnika Huraganu czerwonymi kartkami. W 84. minucie Remigiusz Gotówko zdobył dla Huraganu bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, a dwie minuty później spotkanie golem na 6:2 zamknął Bartosz Florek.

Skład Stomilu: 1. Bartosz Stankiewicz – 3. Szymon Kucharzewski (77′ Igor Kąkolewski), 4. Michał Romanek, 5. Igor Jędrzejczyk, 6. Jakub Krztoń (77′ Antoni Suwiński), 10. Mateusz Drabiszczak, 14. Aleksander Baniewski, 17. Bartosz Florek, 33. Olaf Gawdziński (55′ Yarsolav Ilkiv), 55. Igor Olszewski 77. Aleksander Pawelec (65′ Mirosław Psujek).

Bramki: 0:1 – Bartosz Florek 11′, 0:2 – Igor Jędrzejczyk 24′, 0:3 – Bartosz Florek 39′, 1:3 – Szymon Cychylik 45′, 1:4 – Mateusz Drabiszczak 72′, 1:5 – Mateusz Drabiszczak 77′, 2:5 – Remigiusz Gotówko 84′, 2:6 – Bartosz Florek 87′.