Juniorzy zakończyli ligę z kompletem zwycięstw i awansem do baraży!

W niedzielnym meczu wojewódzkiej ligi juniora podopieczni Pawła Głowackiego wygrali 5:1 z MKS-em Działdowo i przypieczętowali awans do baraży o Ligę Makroregionalną U-19. Juniorzy wygrali swoją grupę z kompletem ośmiu zwycięstw.

Mimo że młodzi piłkarze awans zapewnili sobie tydzień wcześniej, to w miniony weekend czekała na nich ostatnia kolejka ligi wojewódzkiej, gdzie zmierzyli się z działdowskim MKS-em. W 4. minucie Stomil na prowadzenie wyprowadził Mateusz Sobotka, który na prawym skrzydle okiwał trzech zawodników, zszedł do środka i strzałem w kierunku długiego słupka otworzył wynik. Obok Mateusza Sobotki do zespołu juniorów został zesłany inny z młodych zawodników pierwszego zespołu, Mateusz Drabiszczak. To właśnie „Drabi” asystował przy trafieniu Olafa Gawdzińskiego i w 14. minucie było 2:0. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, a wybita futbolówka trafiła do Igora Kąkolewskiego, który uderzeniem sprzed pola karnego wpakował piłkę prosto w okienko i podwyższył wynik na 3:0. Było to ostatnie trafienie w pierwszej części meczu. Na przerwę zespoły udały się przy trzybramkowym prowadzeniu „Dumy Warmii”.

Zawodnicy obu drużyn długo kazali czekać na pierwszą bramkę po wznowieniu gry. Dopiero w 72. minucie czwartego gola zdobył Olaf Gawdziński. Dziesięć minut później dała znać o sobie bierność i błędy indywidualne defensorów „Biało-niebieskich”, co wykorzystał Szymon Gawenda, strzelając tym samym honorową bramkę dla gospodarzy. Minutę później strzałem sprzed pola karnego odpowiedział Mateusz Sobotka, który ustalił wynik rywalizacji na 5:1.

Pierwszy mecz barażowy z Huraganem Morąg odbędzie się 6 listopada w Morągu, rewanżowe spotkanie zaplanowano na kolejny weekend, jednak wciąż nie ma dokładnej daty tego meczu.

Skład Stomilu: 1. Bartosz Stankiewicz (46′ Jakub Wasilewski), 4. Michał Romanek, 7. Mateusz Drabiszczak, 14. Aleksander Baniewski, 33. Olaf Gawdziński, 37. Jakub Krztoń, 45. Igor Jędrzejczyk, 52. Igor Kąkolewski (52′ Hubert Walczak), 55. Igor Olszewski, 63. Mateusz Sobotka, 70. Mirosław Psujek (25′ Yaroslav Ilkiv).

Bramki: 1:0 – Mateusz Sobotka 4′, 2:0 – Olaf Gawdziński, 3:0 – Igor Kąkolewski, 4:0 – Olaf Gawdziński 72′, 4:1 – Szymon Gawenda 83′, 5:1 – Mateusz Sobotka 84′.