Pożegnanie z Pucharem Polski. Siedem bramek na Dajtkach

Walczyły dzielnie, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek. Spotkanie 1/32 finału Pucharu Polski kobiet zakończyło się porażką zawodniczek Akademii Sportu Stomil Olsztyn.

Chociaż nasze zawodniczki występują w Centralnej Lidze Juniorek do lat 17, a rywalki w I lidze, to mecz z I-ligową UKS Trójką Staszkówką Jelną był bardzo wyrównany. To jednak przeciwniczki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na prowadzenie wyszły już w 20. minucie po strzale Pauliny Wałaszek, ale piłkarki „Dumy Warmii” nie poddawały się i minutę później do wyrównania doprowadziła Zuzanna Kowalczyk. Kolejne minuty pierwszej połowy przebiegały pod dyktando „Biało-niebieskich”, jednak nie przełożyło się to na zdobywane gole i po 45 minutach mieliśmy 1:1.

Cztery minuty po rozpoczęciu gry na listę strzelczyń wpisała się Anita Romuzga z UKS-u. Piłkarki Stomilu jednak nie pooddawały się. Sytuacja mocno skomplikowała się w 57. minucie, kiedy rywalkom urywała się Wiktora Kowalczyk. Była pociągana przez zawodniczkę gości, jednak arbiter nie dopatrzyła się w tej sytuacji przewinienia i rywalki ruszyły z kontrą, która zakończyła się ich trzecim trafieniem. Czwartą bramkę w 63. minucie zdobyła Anita Romuzga, a pięć minut później drugiego gola dla Stomilu strzeliła Oliwia Kamińska. Wynik na 5:2 uderzeniem z 11. metrów ustaliła ponownie Anita Romuzga.

Po spotkaniu o wypowiedź poprosiliśmy trenera Marka Maleszewskiego.

Dziewczyny, dziękujemy za zaangażowanie i trzymamy kciuki za rywalizację w Centralnej Lidze Juniorek!

Skład Stomilu: 98. Kornelia Czasnojć, 3. Małgorzata Milewska, 95. Zuzanna Kowalczyk (68′ Alicja Wawrzeniak), 14. Blanka Żukowska (87′ Paulina Wolak), 93. Lena Szczepkowska (68′ Aleksandra Ziemkiewicz), 22. Maja Popławska, 29. Wiktoria Kowalczyk, 19. Oliwia Kamińska (87′ Aleksandra Bączek), 52. Julia Szostakowska, 87. Oliwia Prusik, 97. Wiktoria Fidurska (78′ Marlena Raczyńska).

Bramki: 0:1 – Paulina Wałaszek 20′, 1:1 -Zuzanna Kowalczyk 21′, 1:2 – Anita Romuzga 49′, 1:3 – Wiktoria Dudka 58′, 1:4 – Anita Romuzga 63′, 2:4 – Oliwia Kamińska 68′, 2:5 – Anita Romuzga 73′.