Bramka Adriana Morawskiego. Raport z wypożyczeń

W weekend nasi wypożyczeni zawodnicy rozgrywali swoje mecze w III i IV lidze. Sprawdźcie, jak im poszło.

Marcel Abramczyk (Jeziorak Iława)

W meczu 12. kolejki forBET IV Ligi Jeziorak podejmował na wyjeździe Tęczę Biskupiec. Piłkarze z Iławy rozgromili swoich rywali aż 6:0, a Marcel Abramczyk rozegrał pełne 90 minut. Był to jego powrót do pierwszego składu po czterech spotkaniach.

Jakub Banul (Sokół Ostróda)

Drugi raz z rzędu w podstawowej jedenastce Sokoła Ostróda wybiegł Jakub Banul, który w wygranym 2:1 spotkaniu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki na murawie przebywał do 83. minuty. 18-latek tworzył w tym meczu duet napastników z Jakubem Mysiorskim, jednak nie miał udziału przy żadnej z dwóch bramek dla Sokoła.

Michał Bendyk (DKS Dobre Miasto)

Fatalną passę pięciu porażek z rzędu przedłużyli piłkarze z Dobrego Miasta, którzy w sobotę ulegli 0:2 Polonii Iłowo. Michał Bendyk pojawił się na murawie w 70. minucie, przez pozostałe 20 minut koledzy wypracowali mu tylko jedną sytuację do oddania strzału głową, który okazał się niecelny.

Mateusz Błaut (MKS Huragan Morąg)

W sobotę Huragan Morąg grał wyjazdowe spotkanie z wiceliderem forBET IV Ligi, Polonią Lidzbark Warmiński. Na placu gry od 1. minuty zameldował się Mateusz Błaut, a jego drużyna przegrała 1:2. Mateusz nie zawinił przy żadnej ze straconych bramek.

Kamil Dajnowski (Polonia Lidzbark Warmiński)

Do wyjściowego składu Polonii wrócił Kamil Dajnowski. Trener Wojciech Figurski oddelegował go do gry przeciwko Huraganowi Morąg. Pomocnik grał przez ponad godzinę, a następnie został zmieniony. W momencie korekty, wynik na tablicy wskazywał 0:0, a ostatecznie Polonia zwyciężyła u siebie 2:1.

Szymon Dowgiałło (Sokół Ostróda)

Obrońca z powodu kontuzji do końca roku nie pojawi się na murawie.

Dawid Drzewiecki (Mrągowia Mrągowo)

W przegranym meczu ligowym z Granicą Kętrzyn, Dawid na murawie pojawił się na ostatni kwadrans. Po 12. kolejkach Mrągowia zajmuje 4. miejsce w forBET IV Lidze.

Jakub Liter (Mamry Giżycko)

W sobotę Mamry, u siebie zmierzyły się z rezerwami Olimpii Elbląg. Na początku drugiej połowy na placu gry pojawił się Jakub Liter, spotkanie zakończyło się wygraną 2:0 gości. Po meczu z posadą trenera pożegnał się Przemysław Łapiński, a na stanowisku zastąpił go Marek Radzewicz.

Marceli Łukasiak (Polonia Lidzbark Warmiński)

Tradycyjnie, kolejny mecz w wyjściowym składzie Polonii Lidzbark Warmiński rozpoczął Marceli Łukasiak, a jego Polonia po zaciętym meczu wygrała 2:1 z Huraganem Morąg. Marceli jedyną bramkę stracił po strzale z „wapna”, przy którym nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Adrian Morawski (Mrągowia Mrągowo)

Środkowy obrońca Mrągowii, spotkanie standardowo rozpoczął w pierwszym składzie. Mecz z Granicą Kętrzyn zakończył się porażką „Żółto-czarnych” 1:4. Jedyną bramkę dla ekipy z Mrągowa zdobył właśnie Adrian Morawski, który rozprowadził futbolówkę do lewej strony, a następnie ruszył sprintem w pole karne, gdzie idealnie wykończył dośrodkowanie, dając Mrągowii remis w 21. minucie. Niestety, młody obrońca nie ustrzegł się błędów, jak ten przy drugim golu dla Granicy, gdy prostym zwodem ograł go napastnik gospodarzy.

Jakub Mysiorski (Sokół Ostróda)

Jakub w spotkaniu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki wyszedł w pierwszym składzie, tworząc z Jakubem Banulem duet napastników. Jego Sokół pokonał gospodarzy 2:1, jednak 19-latek nie miał udziału przy żadnym z dwóch trafień. Po 13. kolejkach ostródzianie zajmują 11. miejsce w tabeli.

Maciej Oworuszko (Polonia Lidzbark Warmiński)

Kolejny raz, poza kadrą meczową Polonii znalazł się 17-letni Maciej Oworuszko. „Duma Lidzbarka Warmińskiego” w 12. kolejce wygrała 2:1 z Huraganem Morąg i ze stratą dwóch punktów do GKS-u Wiekielec zajmuje 2. miejsce.

Mateusz Pajdak (Olimpia Olsztynek)

W 12. kolejce forBET IV ligi piłkarze Olimpii wybrali się do Wiekielca na mecz z miejscowym GKS-em. Mateusz Pajdak, po raz pierwszy w tym sezonie ligowym na murawie pojawił się od pierwszej minuty, gdzie przebywał przez pierwsze 45 minut, po których był remis 1:1. Ostatecznie, to gospodarze wygrali 4:1 i Olimpia, niezmienne z trzynastoma punktami pozostaje na 11. miejscu w tabeli.

Krystian Skutnik (DKS Dobre Miasto)

W sobotnim meczu z Polonią Iłowo wahadłowy nie znalazł się w kadrze meczowej, a DKS przegrał kolejny mecz rozgrywek forBET IV Ligi, tym razem 0:2 z Polonią Iłowo. Po 12. kolejkach piłkarze DKS-u zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Hubert Świder (Polonia Lidzbark Warmiński)

20-letni defensywny pomocnik, mecz z Huraganem Morąg rozpoczął na ławce rezerwowych. Na placu gry pojawił się w 55. minucie przy bezbramkowym remisie. Ostatecznie „Duma Lidzbarka Warmińskiego” pokonała gości 2:1. Defensywny pomocnik nie miał udziału przy żadnej z bramek dla Polonii.

Michał Żukowski (GKS Wikielec)

W ostatnim meczu GKS-u Wikielec z Olimpią Olsztynek Michał Żukowski pojawił się na murawie tuż po przerwie, a w 77. minuciej został ukarany żółtą kartką. GKS wygrał 4:1 domowy mecz z Olimpią i po 12 spotkaniach utrzymuje pozycję lidera.

Dane statystyczne: regiowyniki.pl