Juniorzy z awansem do baraży o Ligę Makroregionalną!

Juniorzy Stomilu Olsztyn pokonali 9:1 Sokół Ostróda i na kolejkę przed końcem ligi wojewódzkiej zapewnili sobie awans do baraży o awans do Ligi Makroregionalnej. W barażach młodzi zawodnicy zagrają z Huraganem Morąg.

Strzelanie w Ostródzie rozpoczął Olaf Gawdziński, który wykorzystał dogranie Aleksandra Baniewskiego. Dziesięć minut później, po strzale Mateusza Drabiszczaka, było już 2:0. W niedzielnym meczu trener Paweł Głowacki miał do dyspozycji dwóch zawodników z pierwszej drużyny, właśnie Mateusza Drabiszczaka oraz Mateusza Sobotkę, który swoje umiejętności pokazał tuż przed przerwa, gdy w ciągu siedmiu minut skompletował hat-tricka. Ostatnią bramkę przed zmianą stron zdobył w 45. minucie Mirosław Psujek i na przerwę drużyny udały się przy sześciobramkowym prowadzeniu „Dumy Warmii”.

Trzynaście minut po wznowieniu gry siódmą bramkę, po podaniu Mateusza Drabiszczaka, zdobył Olaf Gawdziński. Kwadrans przed końcem meczu gola na 8:0 strzelił Antoni Suwiński. Cztery minuty później gospodarze zdobyli jedyną bramkę w niedzielnym meczu, a w 82. minucie trafienie samobójcze ustaliło wynik na 9:1 dla Stomilu.

Wydaje mi się, że pokazaliśmy dobry futbol na tle drużyn w województwie warmińsko-mazurskim, wygrywając wszystkie mecze zasłużenie i wysoko, także czekamy teraz na dwumecz z Huraganem Morąg, który zadecyduje o awansie do Ligi Makroregionalnej – powiedział po meczu trener Paweł Głowacki

Skład Stomilu: 1. Bartosz Stankiewicz (46′ Piotr Grudziecki), 4. Michał Romanek, 7. Mateusz Drabiszczak, 13. Szymon Kucharzewski (58′ Igor Kąkolewski), 14. Aleksander Baniewski, 33. Olaf Gawdziński (58′ Antoni Suwiński), 37. Jakub Krztoń (58′ Aleksander Pawelec), 45. Igor Jędrzejczyk, 55. Igor Olszewski, 63. Mateusz Sobotka (46′ Yaroslav Ilkiv), 70. Mirosław Psujek (58′ Hubert Stefanowicz).

Bramki: 0:1 – Olaf Gawdziński 21′, 0:2 – Mateusz Drabiszczak – 32′, 0:3 – Mateusz Sobotka – 37′, 0:4 – Mateusz Sobotka 38′, 0:5 – Mateusz Sobotka 44′, 0:6 – Mirosław Psujek 45′, 0:7 – Olaf Gawdziński 58′, 0:8 – Antoni Suwiński, 1:8 – Sokół Ostróda, 1:9 – Trafienie samobójcze 82′.