Pewne zwycięstwo w Ostródzie. Juniorzy nadal w fotelu lidera

Kolejne ligowe zwycięstwo odnieśli juniorzy. W niedzielę podopieczni Pawła Głowackiego pojechali do Ostródy na mecz z tamtejszą Akademią Piłkarską, który zakończył się zwycięstwem 8:0. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek piłkarze „Dumy Warmii” zajmują 1. miejsce w tabeli z przewagą dwóch punktów nad Warmią Olsztyn, która ma rozegrany jeden mecz więcej.

Pierwszą bramkę w sobotnim spotkaniu zdobył w 17. minucie Yaroslav Ilkiv, który wykorzystał zgranie piłki głową Igora Olszewskiego, po dośrodkowaniu Jakuba Krztonia z rzutu rożnego. Sześć minut później faulowany w polu karnym był Mateusz Drabiszczak, „jedenastkę” na bramkę zamienił Jakub Krztoń. W 25. minucie na 3:0, po uderzeniu głową podwyższył Igor Jędrzejczyk. Tuż przed przerwą, drugą bramkę zdobył Yaroslav Ilkiv i na przerwę drużyny schodziły przy czterobramkowym prowadzeniu „Biało-niebieskich”.

W 49. minucie wynik podwyższył Mateusz Drabiszczak, a przy trafieniu 18-latka asystował Olaf Gawdziński, który w 65. minucie poprawił wynik na 6:0. Ostatnie dwie bramki w sobotnim meczu padły w 75. i 78. minucie, gdy na listę strzelców wpisali się Igor Jędrzejczyk oraz Hubert Stefanowicz.

Skład Stomilu: 1. Bartosz Stankiewicz (46′ Jakub Wasilewski), 4. Michał Romanek, 7. Mateusz Drabiszczak, 14. Aleksander Baniewski (55′ Hubert Walczak), 37. Jakub Krztoń, 45. Igor Jędrzejczyk, 52. Igor Kąkolewski, 55. Igor Olszewski, 77. Aleksander Pawelec (55′ Mirosław Psujek), 88. Yaroslav Ilkiv (46′ Olaf Gawdziński), 94. Antoni Suwiński (55′ Hubert Stefanowicz).

Bramki: 1:0 – Yaroslav Ilkiv 17′, 2:0 – Jakub Krztoń 23′, 3:0 – Igor Jędrzejczyk 30′, 4:0 – Yaroslav Ilkiv 41′, 5:0 – Mateusz Drabiszczak 49′, 6:0 – Olaf Gawdziński 65′, 7:0 – Igor Jędrzejczyk 75′, 8:0 – Hubert Stefanowicz 78′.