Dwie bramki w doliczonym czasie gry i wygrana z Hutnikiem Kraków!

Po dwóch bramkach w doliczonym czasie gry wygramy domowe spotkanie z Hutnikiem Kraków!  Bramki dla „Dumy Warmii” zdobyli Werick Caetano, Hubert Krawczun, Michał Karlikowski i Piotr Kurbiel.

Spotkanie od dobrej akcji rozpoczęli zawodnicy Stomilu Olsztyn. Podanie z prawego skrzydła podanie do Dawida Kalisza posłał Piotr Kurbiel, a wahadłowy „Dumy Warmii” padł na murawę w polu karnym, jednak arbiter dopatrzył się próby wymuszenia rzutu karnego i ukarał piłkarza żółtą kartką. W 15. minucie pierwszy groźny strzał oddał zza pola karnego Krzysztof Świątek, ale świetnie interweniował Jakub Mądrzyk i goście mieli korner, którym nie stworzyli zagrożenia pod naszą bramką. Cztery minuty później goście ponownie oddali groźny strzał spoza pola karnego, który poszybował minimalnie nad poprzeczką. Gości na prowadzenie w 33. minucie wyprowadził Dominik Urban, który z kilku metrów pokonał Jakuba Mądrzyka. W 37. minucie najlepszą sytuację dla Stomilu miał Werick Caetano, jednak uderzenie Brazylijczyka obronił Kacper Szewczyk. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy bramkę samobójczą, po rzucie rożnym, zdobył Igor Kośmicki i Hutnik prowadził już 0:2. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy mieliśmy stały fragment pod polem karnym gości. Do rzutu wolnego podszedł Maciej Spychała, który posłał w pole karne idealną wrzutkę, którą wykorzystał Werick Caetano i do przerwy przegrywaliśmy jedną bramką.

Na początku drugiej części spotkania trener Szymon Grabowski nie zdecydował się na żadną zmianę. Po wznowieniu gry wciąż atakowali piłkarze Hutnika, którzy w 53. minucie mieli dwie dobre okazje do podwyższenia prowadzenia, ale na posterunku był golkiper Stomilu. W 56. minucie na boisku pojawił się Hubert Krawczun, który już w pierwszym kontakcie z piłką dał nam wyrównanie! 25-letni pomocnik dwie minuty później miał kolejną okazję do zdobycia bramki, ale tym razem dobrze, choć na granicy trafienia samobójczego, interweniował obrońca gości. Dziewięć minut później idealną okazję, aby wyprowadzić „Biało-niebieskich” na prowadzenie, miał Shun Shibata, który z kilku metrów uderzył tuż obok słupka. W 70. minucie dośrodkowanie strzałem z ostrego kąta zamknął Krystian Lelek i dał Hutnikowi prowadzenie.

W końcówce spotkania zawodnicy „Dumy Warmii” postawili wszystko na jedną kartę i rzucili się do ataku. W czwartej minucie doliczonego czasu gry centro-strzałem z ponad 30 metrów bramkarza gości pokonał Michał Karlikowski i dał nam wyrównanie! Gdy już wydawało się, że będzie po wszystkim, piłkarze Stomilu wyprowadzili ostatnią akcję, po której faulowany był Hubert Krawczun sędzia wskazał na 11. metr. Do rzutu karnego podszedł Piotr Kurbiel i pewnym uderzeniem dał nam upragnione zwycięstwo! Wielkie brawa Panowie, tak się buduje drużynę!

Skład Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk, 4. Igor Kośmicki, 6. Sebastian Szypulski (56′ Hubert Krawczun), 8. Maciej Spychała, 9. Piotr Kurbiel, 15. Shun Shibata, 20. Werick Caetano, 26. Bartosz Waleńcik, 29. Mateusz Maćkowiak (66′ Michał Karlikowski), 33. Jakub Tecław, 66. Dawid Kalisz (37′ Filip Wójcik).

Skład Hutnika: 12. Kacper Szewczyk, 7. Krzysztof Świątek, 8. Dominik Zawadzki (83′ Krzysztof Iwanicki), 9. Krystian Lelek (74′ Mark Assinor), 10. Miłosz Drąg, 11. Patryk Kieliś (83′ Marcin Miechówka), 14. Patryk Serafin (90+2′ Adrian Jurokowski), 20. Michał Zięba, 47. Kamil Głogowski, 77. Kacper Andrzejewski.

Bramki: 0:1 – Dominik Urban (31′), 0:2 – Igor Kośmicki (s)(43′), 1:2 – Werick Caetano (45+2′), 2:2 – Hubert Krawczun (56′), 2:3 – Krystian Lelek (70′), 3:3 – Michał Karlikowski (90+4′), 4:3 – Piotr Kurbiel (90+7′).

Żółte kartki dla Stomilu: Dawid Kalisz 2′, Igor Kośmicki 41′, Mateusz Maćkowiak 64′, Jakub Tecław 77′.

Żółte kartki dla Hutnika: Kamil Głogowski 31′, Krzysztof Świątek 76′, Dominik Zawadzki 78′, Mark Assinor 90′, Krzysztof Iwanicki 90+4′, Kamil Głogowski 90+6′.

Czerwona kartka dla Hutnika: Kamil Głogowski 90+6′ za dwie żółte kartki.