Wysoka wygrana juniorów. Fotel lidera utrzymany

Kolejne wysokie zwycięstwo naszych juniorów. Tym razem zawodnicy trenera Pawła Głowackiego pokonali aż 10:0 Tęczę Biskupiec. Po 5 meczach młodzi piłkarze, z przewagą dwóch punktów nad Warmią Olsztyn, zajmują 1. miejsce w lidze wojewódzkiej.

Piłkarze Stomilu szybko otworzyli wynik niedzielnego spotkania, już w 5. minucie Olaf Gawdziński z bliskiej odległości dobił strzał Igora Jędrzejczyka i mieliśmy 1:0. W 24. minucie przed polem karnym faulowany był Mateusz Drabiszczak, który wczoraj debiutował w eWinner 2. Lidze przeciwko Wiśle Puławy, a dzisiaj był do dyspozycji trenera Pawła Głowackiego. Rzut wolny po faulu na bramkę zamienił Igor Jędrzejczyk i było już 2:0. Dwie minuty później uderzał Mateusza Drabiszczak, a strzał dobił czujny Olaf Gawdziński, tym samym podwyższając wynik. W 41. minucie w polu karnym faulowany był Michał Romanek, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Aleksander Pawelec. Na przerwę drużyny schodziły przy czterobramkowym prowadzeniu „Biało-niebieskich”.

Strzelanie w drugiej połowie rozpoczął Mateusz Drabiszczak, który futbolówkę do siatki wpakował kolejno w 61. oraz 77. minucie, asysty przy bramkach zaliczyli Aleksander Pawelec i Olaf Gawdziński. Ostatnie cztery bramki padły już po 80. minucie, osiem minut przed końcem meczu wynik podwyższył Olaf Gawdziński, a dwie minuty później hat-tricka skompletował Mateusz Drabiszczak. W 86. minucie dziewiątego gola z rzutu wolnego, podyktowanego po faulu na Mateuszu Drabiszczaku, zdobył Michał Romanek. Minutę później swoją czwartą bramkę w tym meczu zdobył Olaf Gawdziński, było to ostatnie trafienie spotkaniu z Tęczą. Po jednostronnym pojedynku piłkarze Stomilu Olsztyn dopisali do swojego konta kolejny komplet punktów.

Skład Stomilu: 1. Bartosz Stankiewicz, 3. Szymon Kucharzewski, 4. Michał Romanek, 5. Igor Jędrzejczyk, 6. Jakub Krztoń, 10. Mateusz Drabiszczak, 13. Yaroslav Ilkiv, 14. Aleksander Baniewski, 33. Olaf Gawdziński, 55. Igor Olszewski, 77. Aleksander Pawelec.

Bramki: 1:0 – Olaf Gawdziński (5′), 2:0 – Igor Jędrzejczyk (24′), 3:0 Olaf Gawdziński (26′), 4:0 – Aleksander Pawelec (41′), 5:0 – Mateusz Drabiszczak (51′), 6:0 – Mateusz Drabiszczak (77′), 7:0 – Olaf Gawdziński (82′), 8:0 – Mateusz Drabiszczak (84′), 8:0 – Michał Romanek (86′), Olaf Gawdziński (87′).