Kamil Dajnowski i Michał Żukowski z bramkami. Raport z wypożyczeń

W sezonie 2022/2023 na wypożyczeniach ze Stomilu do zespołów grających minimum w IV lidze znajduje się 16 zawodników. Sprawdzamy, jak sobie radzą. Raport z wypożyczeń będzie ukazywał się na naszej stronie cyklicznie, po każdej zakończonej kolejce.

Marcel Abramczyk (Jeziorak Iława)

Środkowy obrońca, w tym sezonie, w poszukiwaniu minut i ogrania został wypożyczony do Jezioraka Iława, gdzie regularnie pojawia się na placu gry. Do tej pory, cztery razy wychodził od pierwszej minuty i cztery razy zmieniał kolegów. W 9. kolejce forBET IV ligi Jeziorak zagrał z DKS-em Dobre Miasto, mecz zakończył się pewnym zwycięstwem podopiecznych Daniela Madeja, a 17-latek na boisku pojawił się na sześć ostatnich minut.

Jakub Banul (Sokół Ostróda)

18-letni skrzydłowy, trwający sezon spędza na wypożyczeniu w Sokole Ostróda. W pierwszych kolejkach III ligi był podstawowym wyborem trenera Dominika Bednarczyka, jednak po dwóch kolejkach usiadł na ławce rezerwowych. Po zmianie szkoleniowca Jakub nadal otrzymuje swoje szanse. W sobotnim meczu z Unią Skierniewice pojawił się na murawie w 72. minucie, a jego zespół uległ rywalowi 0:4.

Michał Bendyk (DKS Dobre Miasto)

19-letni napastnik w trwającym sezonie reprezentuje barwy DKS-u, gdzie jest podstawowym napastnikiem. Do tej pory w drużynie z Dobrego Miasta zdobył dwa gole w Wojewódzkim Pucharze Polski oraz zaliczył trzy trafienia w forBET IV lidze. W 9. kolejce DKS grał z Jeziorakiem Iława, mecz zakończył się wygraną 5:2 iławskiej drużyny. Michał Bendyk na murawie przebywał do 86. minuty, jednak nie udało mu się wpisać na listę strzelców.

Mateusz Błaut (MKS Huragan Morąg)

Obrońca wraca do gry w piłkę po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Rekonwalescencja trwała prawie półtora roku. Teraz zdecydował się na wypożyczenie do IV ligi, gdzie może regularnie występować w pierwszym zespole Huraganu. W ostatniej kolejce zawodnicy z Morąga zatrzymali rozpędzoną Mrągowię Mrągowo wygrywając 2:1. Mateusz Błaut zagrał w tym spotkaniu w pełnym wymiarze czasowym.

Kamil Dajnowski (Polonia Lidzbark Warmiński)

Młody pomocnik od początku sezonu dość regularnie pojawia się na murawie. W meczu z Pisą Barczewo trener Wojciech Figurski postawił na niego od pierwszego gwizdka, a Kamil już w 5. minucie odwdzięczył się trenerowi, otwierając worek z bramkami. Murawę opuścił w 67. minucie, a zastąpił go Hubert Świder.

Szymon Dowgiałło (Sokół Ostróda)

Wychowanek Stomilu Olsztyn w „Dumie Warmii” rozegrał w tym sezonie dwa spotkania w eWinner 2. Lidze, a następnie udał się na wypożyczenie do III-ligowego Sokoła Ostróda. Tam rozegrał do tej pory dwa mecze i najprawdopodobniej na tej liczbie zatrzyma się licznik jesiennych występów Szymona, ponieważ w spotkaniu z Olimpią Zambrów doznał poważnej kontuzji kolana. Obecnie trwa szacowanie, jak długo potrwa pauza młodego zawodnika.

Dawid Drzewiecki (Mrągowia Mrągowo)

Pomocnik sezon 2022/2023 spędzi na wypożyczeniu w IV-ligowej Mragowii. Dawid w pierwszych kolejkach balansuje między pierwszym składem a ławką rezerwowych. Do tej pory sześciokrotnie rozpoczynał mecze ligowe od pierwszej minuty, a w potyczce z Olimpią Olsztynek zaliczył asystę przy trafieniu Adriana Morawskiego.

Jakub Liter (Mamry Giżycko)

Skrzydłowy, na początku września, na zasadzie wypożyczenia przeniósł się do Mamr Giżycko. W tym czasie dwukrotnie pojawił się na boisku po wejściu z ławki, a dwa razy zagrał od pierwszej minuty. W ostatnim meczu 9. kolejki forBET IV ligi z boiska zszedł w 90. minucie, a Mamry wygrały 2:0 i z 18 punktami  zajmują 4. miejsce w lidze.

Marceli Łukasiak (Polonia Lidzbark Warmiński)

Golkiper, który przed rundą jesienną testowany był w pierwszej drużynie, dobrze radzi sobie na wypożyczeniu w Polonii. Po 9. kolejkach ma na koncie siedem występów, w których zanotował trzy czyste konta, a Polonia zajmuje 3. miejsce w IV lidze. W minionej kolejce „Duma Lidzbarka Warmińskiego’ wygrała 6:0 z Pisą Barczewo, a piłkarz Stomilu między słupkami stał do 76. minuty.

Adrian Morawski (Mrągowia Mrągowo)

Środkowy obrońca na ten moment w ekipie z Mrągowa rozgrał sześć spotkań od pierwszej do ostatniej minuty i zdobył w nich dwie bramki. W minionej kolejce Mrągowia przegrała na wyjeździe z Huraganem Morąg 1:2, a Adrian rozegrał pełne spotkanie.

Jakub Mysiorski (Sokół Ostróda)

Napastnik do końca roku kontynuuje swoje wypożyczenie do Sokoła Ostróda. W trwającym sezonie Kuba rozegrał osiem meczów na poziomie III ligi, w których zanotował jedną asystę w starciu z Concordią Elbląg. W sobotnim spotkaniu z Unią Skierniewice Jakub przebywał na boisku przez 90 minut, a Sokół uległ rywalowi aż 0:4.

Maciej Oworuszko (Polonia Lidzbark Warmiński)

Pomocnik w sezonie 2022/2023 jest jednym z czterech zawodników Stomilu Olsztyn wypożyczonych do Polonii Lidzbark Warmiński. Jak na razie 17-latek nie zadebiutował w forBET IV lidze.

Mateusz Pajdak (Olimpia Olsztynek)

Mateusz sezon 2022/2023 zaczął w pierwszym składzie Olimpii na mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski z Omulewią Wielbark, właśnie w tamtym spotkaniu dwukrotnie trafił do bramki rywala, a Olimpia zapewniła sobie awans do kolejnej rundy. W rozgrywkach ligowych Mateusz ligowy szansę na pozycjach numer „10” i „9” dostaje tylko po wejściu z ławki. W ostatnim meczu zawodnicy trenera Michała Kraszewskiego przegrali 0:3 z Tęczą Biskupiec, a Pajdak na boisku pojawił się 20 minut przed końcem spotkania.

Krystian Skutnik (DKS Dobre Miasto)

Prawy wahadłowy, w trwającym sezonie, razem z Michałem Bendykiem został wypożyczony do DKS-u Dobre Miasto, gdzie do tej pory na murawie pojawił się dwukrotnie po wejściu z ławki. W sobotnim meczu z Jeziorakiem Iława na boisko wszedł w 80. minucie, a jego drużyna przegrała aż 2:5.

Hubert Świder (Polonia Lidzbark Warmiński)

19-letni pomocnik od początku sezonu wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie Polonii, gdzie regularnie notuje występy. W minionej kolejce na boisku pojawił się w 67. minucie, zmieniając Kamila Dajnowskiego, a jego drużyna wygrała aż 6:0.

Michał Żukowski (GKS Wikielec)

Zawodnik Stomilu Olsztyn sezon 2022/2023 spędza na wypożyczeniu w spadkowiczu III-ligi, GKS-ie Wikielec. W bieżącym sezonie z powodu skręconego stawu skokowego, 19-latek rozegrał tylko cztery spotkania w forBET IV Lidze. W 8. kolejce po kontuzji powrócił do pierwszego składu, a w sobotę wpisał się na listę strzelców w wygranym przez „GieKsę” 8:0 meczu z Polonią Iłowo.

Dane statystyczne: regiowyniki.pl