Derby Olsztyna dla Stomilu. Wysoka wygrana z Warmią

Podopieczni trenera Pawła Głowackiego wygrali kolejny mecz w wojewódzkiej lidze juniora, tym razem pokonali Warmię Olsztyn 5:1. Po 4. kolejkach młodzi zawodnicy z kompletem punktów zajmują 1. miejsce w tabeli.

Trener Paweł Głowacki w sobotnim meczu miał do dyspozycji dwóch zawodników pierwszego zespołu – Mateusza Drabiszczaka oraz Mateusza Sobotkę. Derbowe spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Warmii, którzy w 10. minucie po strzale Jakuba Kowalczyka wyszli na prowadzenie. Gospodarze tego meczu z prowadzenia cieszyli się tylko przez trzy minuty, w 13. minucie Mateusz Drabiszczak z prawej strony zamknął dobrą centrę Aleksandra Baniewskiego i dał Stomilowi wyrównanie. Jedyne bramki w pierwszej części spotkania padły w pierwszym kwadransie i na przerwę zespoły schodziły przy remisie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli „Biało-niebiescy”. W 55. minucie lekki strzał z bliskiej odległości oddał Szymon Kucharzewski, a błąd popełnił bramkarz gospodarzy, któremu piłka przeleciała obok ręki i prowadziliśmy 2:1. Kolejne minuty to dominacja zawodników trenera Pawła Głowackiego. W 60. minucie mocnym uderzeniem trzecią bramkę zdobył Mateusz Sobotka, a cztery minuty później kolejnego gola zdobył Mateusz Drabiszczak. Niespełna minutę później piątą i ostatnią bramkę dla Stomilu strzelił po rzucie rożnym Igor Olszewski. Był to już koniec bramkowych akcji w sobotnim spotkaniu i komplet punktów trafił do piłkarzy „Dumy Warmii”.

Skład Stomilu: 1. Bartosz Stankiewicz (75′ Jakub Wasilewski), 3. Szymon Kucharzewski, 4. Michał Romanek, 5. Igor Jędrzejczyk (75′ Tomasz Domagalski), 6. Jakub Krztoń (70′ Mirosław Psujek), 10. Mateusz Drabiszczak, 13. Yaroslav Ilkiv (60′ Olaf Gawdziński), 14. Aleksander Baniewski, 17. Mateusz Sobotka, 55. Igor Olszewski (70′ Antoni Suwiński), 77. Aleksander Pawelec (75′ Hubert Stefanowicz).

Bramki: 1:0 – Jakub Kowalczyk (10′), 1:1 – Mateusz Drabiszczak (13′), 2:1 – Szymon Kucharzewski (55′), 3:1 – Mateusz Sobotka (60′), 4:1 – Mateusz Drabiszczak (64′), 5:1 – Igor Olszewski (65′)

Fotografia dzięki uprzejmości Warmii Olsztyn, fot. Małgorzata Skutnik / Warmia Olsztyn.