Biało-niebieska młodzież ze zmiennym szczęściem. Podsumowanie weekendu w Akademii

Kolejny weekend pełen sportowych emocji za młodzieżą Akademii Sportu Stomil Olsztyn. Nasi młodzi zawodnicy rywalizowali w swoich ligach ze zmiennym szczęściem, ale piłkarskie doświadczenia, które zebrali na pewno będą procentować w przyszłości, a przecież o to właśnie chodzi.

Na początek przypomnienie doskonałego wyniku zespołu Juniora Starszego w Lidze Wojewódzkiej A1, który podejmował w derbach Olsztyna zespół Warmii. Początek nie był udany dla podopiecznych Pawła Głowackiego, gdyż już w 11 minucie Warmia wyszła na prowadzenie. Zawodnicy Stomilu szybko otrząsnęli się po stracie bramki i już w 13 minucie Mateusz Drabiszczak doprowadził do wyrównania. Później nasz zespół zaczął kontrolować spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem 5:1. Kolejne bramki strzelali Szymon Kucharzewski, Igor Olszewski, Mateusz Sobotka. Drugie trafienie tego dnia dołożył jeszcze Mateusz Drabiszczak. Po zwycięstwie nad lokalnym rywalem, nasza najstarsza ekipa została liderem rozgrywek.

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie z Olimpią w Elblągu, zawodników grających w rozgrywkach Ekstraklasy B1 czekał kolejny ciężki pojedynek z Żuri Olsztyn. Tym razem nie udało się sprawić niespodzianki,  przede wszystkim przez „przespaną” pierwszą połowę, w której rywale zaaplikowali podopiecznym Wojciecha Górskiego trzy bramki. Po przerwie nasz zespół zerwał się do odrabiania strat i w 72 minucie zrobiło się już tylko 2:3, po bramkach Wiktora Lewickiego oraz Szymona Osucha. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu rywali i to koledzy z Żuri, strzelając bramkę na 4:2, cieszyli się ze zwycięstwa.

Na zwycięską ścieżkę powrócili zawodnicy Trampkarza C1. Podopieczni Piotra Krztonia ograli w niedzielę zespół DKS Dobre Miasto aż 5:0. Łupem bramkowym podzielili się: Mikołaj Kopko x2, Wiktor Kulsza, Michał Rakowski oraz Kornel Bryk. Cieszymy się z właściwej reakcji po ostatniej porażce naszych zawodników, którzy całkowicie zdominowali mecz. Najgroźniejszy rywal do walki o baraże do CLJ – Olimpia Elbląg przegrała swój mecz, dzięki czemu „Duma Warmii” ma 3 punkty przewagi nad rywalem.

Po trzech z rzędu zwycięstwach porażkę poniosła ekipa Trampkarza C2. Podopieczni Dariusza Cekały w meczu z Olimpią Elbląg, dali się zaskoczyć rywalom już na samym początku. Usilne ataki naszej drużyny spełzły na niczym. W końcówce meczu, zespół z Elbląga „dorzucił” dwie bramki, wygrywając 4:0.

Okazałe zwycięstwo odnieśli podopieczni Radosława Wenty. W niedzielę na własnym boisku ograli zespół GKS Gmina Kozłowo aż 8:0. Trzy bramki zdobył Kacper Jatkiewicz, po dwie Konrad Rosiński i Wojciech Kamiński a jedną „dołożył” Miłosz Promis.

WYNIKI WEEKENDOWYCH ZMAGAŃ:

A1 JUNIOR STARSZY: Stomil – KKS Warmia Olsztyn 5:1

B1 JUNIOR MŁODSZY: SMP Żuri Olsztyn – Stomil 4:2

C1 TRAMPKARZ: Stomil DKS Dobre Miasto 5:0

C2 TRAMPKARZ: Olimpia Elbląg – Stomil 4:0

D1 II LIGA MŁODZIK: Stomil – GKS Gmina Kozłowo 8:0

Fot. Małgorzata Skutnik

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.

Zamknij