Młodzi na fali. Udany weekend Akademii

Za młodzieżą z Akademii Sportu Stomil Olsztyn pracowity, ale i owocny czas. O wysokim zwycięstwie podopiecznych Pawła Głowackiego nad Polonią Iłowo już informowaliśmy, ale to nie jedyne sukcesy, jakie nasza młodzież odnosiła podczas weekendowych zmagań. Za nimi, między innymi zwycięstwo nad Olimpią Elbląg.

Dla przypomnienia – zespół Juniora Starszego w Lidze Wojewódzkiej A1 grał na wyjeździe z drużyną Polonii Iłowo. Po dobrym meczu, idący jak burza podopieczni Trenera Pawła Głowackiego wygrali aż 6:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Sobotka, Baniewski, Ilkiv, Kucharzewski, Bielski, Stefanowicz. Miłą niespodziankę sprawili zawodnicy Juniora B1. Po mądrze rozegranym taktycznie meczu ograli lidera rozgrywek, czyli wspomniany już zespół Olimpii Elbląg 2:0. Obie bramki jeszcze w pierwszej połowie zdobył Michał Król. Zespół prowadzony kolejny raz przez Trenera Jakuba Mrozika, dzięki drugiemu z rzędu zwycięstwu plasuje się już na bezpiecznym miejscu w tabeli.

W tej beczce miodu jest także łyżeczka dziegciu. Pierwszej porażki w rozgrywkach Ekstraklasy C1 trampkarza doznali zawodnicy z rocznika 2008. Podopieczni Trenera Piotra Krztonia po słabszej, niż zdążyli nas do tego przyzwyczaić, grze ulegli na wyjeździe Concordii Elbląg 1:3. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Antoni Kozłowski. Cóż, taki jest sport. Może porażka w Elblągu to tylko wypadek przy pracy i nasza ekipa już w najbliższy weekend powróci na odpowiednie tory.

Wracamy do lepszych wieści. Trzecią z rzędu wygraną zanotowali zawodnicy z rocznika 2009 w Ekstraklasie C1 Trampkarza. Podopieczni Trenera Dariusza Cekały, tym razem pokonali UKS Mały Jeziorak aż 13:0. Bramki zdobywali Łotysz(5) , Smolicz(3), Lis(2), Dramowicz(1) iWójcik(1). Rywale dorzucili jedną bramkę samobójczą. Remisem 2:2 zakończył się mecz rocznika 2011 w rozgrywkach Młodzika D1, w derbach Olsztyna z zespołem Żuri . Podopieczni Michała Alancewicza długo prowadzili 2:1, po bramkach Cezarego Szmyta i Jakuba Leszka. Gola na 2:2, nasi zawodnicy stracili dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem. Remis również w meczu zespołu Stomil II Olsztyn w II lidze Młodzika D1. Podopieczni Trenera Radosława Wenty zremisowali 1:1 z Goalmanią Działdowo. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Hubert Tymrek. W rozgrywkach Orlika grali podopieczni Trenera Andrzeja Mierzejewskiego. Dwie drużyny z rocznika 2012 i 2013 rywalizują z zespołami AP Ostróda i UKS Mały Jeziorak. Podczas zmagań, nasi zawodnicy imponują liczbą wygranych pojedynków 1 na 1, strzelają sporo bramek, a sama gra daje im dużo radości.

Wyniki weekendowych zmagań:

A1 JUNIOR STARSZY: Polonia Iłowo – Stomil 0:6
B1 JUNIOR MŁODSZY: Olimpia Elbląg – Stomil 0:2
C1 TRAMKARZ: Concordia Elbląg – Stomil 3:1
C2 TRMKARZ: Stomil – UKS Mały Jeziorka Iława 13:0
D1 MŁODZIK: Żuri Olsztyn – Stomil 2:2
D1 II LIGA MŁODZIK: Stomil – Goalmania Działdowo 1:1

Fot. Jarosław Bogusz

 

Przypominamy, że w dniach 27-29 września odbędzie się nabór do Akademii Sportu Stomil Olsztyn.

Terminy naboru: 

  • 27.09.2022 – rocznik 2017/2018 godz. 16:00 -17:00
  • 28.09.2022 – rocznik 2015/2016 godz. 16:00 -17:00
  • 29.09.2022 – rocznik 2014 godz. 16:00 – 17:00
  • 29.09.2022 – rocznik 2013/2012 godz. 17:00 – 18:00

Aby wziąć udział w treningu należy dokonać wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu: 515 712 134.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.

Zamknij