Wysoka wygrana juniorów!

W 2. kolejce ligi wojewódzkiej juniora drużyna Stomilu Olsztyn podejmowała u siebie Gwardię Jurand Bank Szczytno. Spotkanie zakończyło się gładkim zwycięstwem 6:0. Po dwóch meczach „Biało-niebiescy” mają na koncie komplet punktów i zajmują trzecią lokatę za MKS-em Działdowo i Warmią Olsztyn, które mają rozegrane jedno spotkanie więcej.

Trener Paweł Głowacki w niedzielnym spotkaniu do dyspozycji miał dwóch graczy pierwszej drużyny, Mateusza Drabiszczaka oraz Mateusza Sobotkę, którzy nie znaleźli się w kadrze meczowej na ligowe spotkanie ze Śląskiem II Wrocław. To właśnie drugi z zawodników w 33. minucie wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem gości i otworzył worek z bramkami. Sześć minut później Mateusz Sobotka na bramkę zamienił dobre podanie od Olafa Gawdzińskiego i z kilku metrów umieścił piłkę w siatce rywala, podwyższając wynik na 2:0. Tuż przed przerwą trzeciego gola zdobył kapitan, Mateusz Drabiszczak.

Po zmianie stron byliśmy świadkami kolejnych trzech trafień. W 73. minucie obrońca Gwardii wpakował piłkę do własnej bramki, sześć minut później gola po zamieszaniu w polu karnym zdobył Aleksander Baniewski. Siedem minut przed końcem spotkania strzałem z kilku metrów wynik ustalił Mateusz Sobotka. Wszystkie bramki z tego spotkania możecie zobaczyć TUTAJ.

Wyjściowy skład Stomilu: 98. Bartosz Stankiewicz, 3. Szymon Kucharzewski, 4. Michał Romanek, 5. Igor Jędrzejczyk, 6. Jakub Krztoń, 10. Mateusz Drabiszczak, 14. Aleksander Baniewski, 17, Mateusz Sobotka, 33. Olaf Gawdziński, 55. Igor Olszewski, 77. Aleksander Pawelec.

Bramki: Mateusz Sobotka 34′, 40, 83′, Mateusz Drabiszczak 43′, gol samobójczy 73′, Aleksander Baniewski 79′.