Po bramce w końcówce meczu remisujemy z GKS-em Jastrzębie

Remisujemy spotkanie 10. kolejki eWinner 2. Ligi, GKS Jastrzębie – Stomil Olsztyn 1:1. Bramkę dla drużyny gości zdobył z rzutu karnego Daniel Stanclik, a dla „Biało-niebieskich” Karol Żwir.

Z powodu urazów w meczu z GKS-em nie mogli zagrać Dawid Kalisz, Bartosz Waleńcik i Igor Kośmicki, a zawieszony za kartki był Sebastian Szypulski. W obliczu czterech absencji trener Szymon Grabowski musiał dokonać modyfikacji w podstawowym składzie, dzięki którym od pierwszej minuty zagrali Mateusz Maćkowiak oraz Filip Szabaciuk.

W 10. minucie w polu karnym faulował Jakub Tecław i sędzia podyktował rzut karny dla GKS-u. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Daniel Stanclik i gospodarze od pierwszych minut mieli jednobramkowe prowadzenie. 10 minut później zawodnicy GKS-u doszli do kolejnej groźnej sytuacji, z powietrza uderzył Dawid Stanclik, jednak futbolówka przeleciała nad bramką Stomilu. W pierwszej połowie dobrą okazję do wyrównania miał Piotr Kurbiel, ale uderzenie napastnika było zbyt słabe i pewnie interweniował Grzegorz Drazik. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bramkę po rzucie rożnym zdobył Jakub Tecław, jednak arbiter główny w tej sytuacji dopatrzył się faulu i gol został anulowany. Stomil po 45 minutach przegrywał 0:1 z GKS-em Jastrzębie.

Podopieczni Szymona Grabowskiego drugą część spotkania rozpoczęli od dwóch zmian. Murawę opuścili Piotr Kurbiel i Hubert Krawczun, a zastąpili ich Werick Caetano oraz Maciej Spychała. W 52. minucie Filip Wójcik z prawej strony dośrodkował do Wericka Caetano, który z główki trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy. Kilka minut później w sytuacji sam na sam z Grzegorzem Drazikiem znalazł się Filip Wójcik, ale ponownie świetnie interweniował golkiper GKS-u. W 81. minucie po rzucie rożnym bramkę zdobył kapitan „Dumy Warmii”, Karol Żwir. Na kilka minut przed końcem meczu mieliśmy wyrównanie, a kapitan wymownym gestem pokazywał, że gramy o pełną pulę punktów. Niestety nie udało nam się zdobyć bramki dającej trzy „oczka” i do Olsztyna wracamy z jednym punktem.

Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie ligowe ze Śląskiem II Wrocław, które zagramy 18 września (niedziela) o godzinie 15:00 przy alei Piłsudskiego 69a.

Skład Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk – 3. Lukas Kuban, 7. Hubert Krawczun (M. Spychała 46′), 9. Piotr Kurbiel (W. Caetano 46′) 10. Karol Żwir, 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk, 15. Shun Shibata, 29. Mateusz Maćkowiak, 33. Jakub Tecław, 77. Bartos Florek (M. Niewiadomski 79′).

Skład GKS-u: 1. Grzegorz Drazik, 2. Dominik Klimkiewicz (D Kulawiak 67′), 3. Mateusz Słodowy, 7. Przemysław Lech, 8. Kamil Jadach (N. Wysiński 19′), 10. Farid Ali, 11. Dariusz Kamiński, 20. Szymon Gołuch, 21. Daniel Stanclik, 27. Bartosz Boruń, 98. Kacper Kawula.

Żółte kartki dla Stomilu: Karol Żwir 35′, Shun Shibata 42′, Zbigniew Małkowski (trener bramkarzy) 63′, Werick Caetano 87′.

Żółte kartki dla GKS-u: Szymon Gołuch 45′, Kacper Kawula 58′, Bartosz Boruń 62′, Natan Wysiński 71′, Daniel Stanclik 73′, Mateusz Słodowy 74′, Damian Mikołowicz (drugi trener) 88′, Przemysław Lech 90′.