W 1/32 finału odpadamy z Fortuna Pucharu Polski

W Fortuna Pucharze Polski przegrywamy 1:3 z I-ligowym Chrobrym Głogów i na etapie 1/32 finału żegnamy się z tymi rozgrywkami. Jedyną bramkę dla Stomilu Olsztyn zdobył wychowanek, Sebastian Szypulski.

Trener Szymon Grabowski na spotkanie pucharowe postanowił wystawić kilku zawodników, którzy w poprzednich meczach dostali mniej minut. Premierowo od początku spotkania na murawie pojawili się Mateusz Jońca, Filip Szabaciuk czy Werick Caetano. Roszady w składzie dokonał również trener Chrobrego, Marek Gołębiewski, który dał szansę debiutu 17-letniemu obrońcy, Albertowi Zarównemu.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, już w 3. minucie po strzale Jakub Górskiego piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki strzeżonej przez Jakuba Grzesiaka i mieliśmy 0:1. Mimo szybko straconego gola zawodnicy Stomilu nie zamierzali odpuszczać i wysokim pressingiem przeszkadzali Chrobremu w rozgrywaniu akcji. W 10. minucie mieliśmy rzut rożny, po którym uderzenie głową oddał Hubert Krawczun, ale strzelił minimalnie obok. 11 minut później sprzed pola karnego świetnie uderzał Filip Wójcik, jednak niczym struna wyciągnął się Damian Węglarz, który skutecznie interweniował. Chwilę później piłkę w pole karne dośrodkował Sebastian Szypulski, a centrę zamknął Filip Wójcik, który trafił w… poprzeczkę i wciąż utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie Chrobrego. W 38. minucie błąd popełnił ostatni obrońca Stomilu i piłkarze Chrobrego wyszli z kontrą, po którym goście mieli rzut rożny, ale nie stworzyli nim żadnego zagrożenia. Tuż przed przerwą prawą flanką ruszył Filip Wójcik i dograł piłkę w środek pola karnego do dobrze ustawionego Wericka Caetano, jednak ten strzelił obok bramki. Arbiter tego spotkania, Mateusz Jenda pierwszą połowę zakończył równo w 45. minucie i na przerwę podopieczni Szymona Grabowskiego schodzili z jednobramkową stratą.

Drugą część spotkania trener Szymon Grabowski rozpoczął bez zmian. W 50. minucie strzałem z powietrza wyrównanie „Dumie Warmii” dał nasz wychowanek, Sebastian Szypulski! Niestety, dziesięć minut później po rzucie rożnym rywale odpowiedzieli bramką Olivera Praznovsky’ego i znowu musieliśmy gonić wynik. Kilka minut po drugiej bramce dla Chrobrego trener Stomilu zdecydował się na podwójną zmianę. Boisko opuścili Mateusz Jońca oraz Piotr Kurbiel, których zastąpił duet Florek-Karlikowski. W 75. minucie z szybkim atakiem wyszli goście i sytuację sam na sam z bramkarzem miał Mateusz Bochnak, na całe szczęście piłkę z samej linii bramkowej wybił Filip Szabaciuk i wciąż mieliśmy kontakt. 10 minut przed końcem podstawowego czasu gry strzał oddał Rafał Wolsztyński, jednak po interwencji Jakuba Grzesiaka piłka prześlizgnęła się po poprzeczce i wciąż pozostawały nadzieję na zmianę niekorzystnego wyniku. W 89. minucie ponownie sam na sam z Jakubem Grzesiakiem wyszedł Mateusz Bochnak, ale golkiper „Dumy Warmii” stanął na wysokości zadania i wybił piłkę na rzut rożny. Do drugiej połowy arbiter doliczył trzy minuty. W doliczonym czasie gry wynik na 1:3 ustalił Miłosz Jóźwiak. Niestety, nie udało nam się po raz drugi odwrócić losów spotkania i po zaciętym pojedynku odpadamy z Fortuna Pucharu Polski.

Skład Stomilu: 1. Jakub Grzesiak –  14. Filip Szabaciuk, 22. Mateusz Jarzynka (I. Kośmicki 88′), 33. Jakub Tecław, 21. Mateusz Jońca (M. Karlikowski 60′) – 6. Sebastian Szypulski, 7. Hubert Krawczun (K. Żwir 68′), 11. Filip Wójcik, 15. Shun Shibata (M. Sobotka 88′), 20. Werick Caetano – 9. Piotr Kurbiel (B. Florek 60′).

Skład Chrobrego: 1. Damian Węglarz, 13. Jakub Kuzdra, 17. Jakub Górski (M. Jóźwik 66′), 19. Patryk Mucha, 25. Patryk Kusztal (R. Wolsztyński 46′), 27. Kamil Wojtyra (E. Pieczarka 84′), 29. Paweł Tupaj, 31. Olivier Praznovsky, 44. Albert Zarówny, 77. Dawid Hanc (M. Bochnak 58′), 89. Mateusz Machaj (S. Steblecki 58′).

Żółte kartki dla Stomilu: brak.

Żółte kartki dla Chrobrego: Jakub Kuzdra 55′.