Wygrywamy 2:1 z Górnikiem Polkowice

Wygrywamy w domowym starciu 6. kolejki eWinner 2. Ligi z Górnikiem Polkowice. Dwie bramki dla Stomilu Olsztyn zdobył z rzutów karnych Jakub Tecław.

Po nieudanym meczu z Olimpią trener Szymon Grabowski wykonał jedną zmianę. Kontuzjowanego Macieja Spychałę zastąpił wracający po czerwonej kartce Lukáš Kubáň. W 13. minucie uderzenie pod poprzeczkę sprzed pola karnego oddał Hafez, ale świetnie obronił Jakub Mądrzyk. Pięć minut później pierwszy strzał dla Stomilu oddał kapitan Karol Żwir, jednak futbolówka poleciała nad poprzeczką. W 24. minucie na prowadzenie wyszedł Górnik Polkowice, bramkę dla przyjezdnych zdobył Abdallah Hafez. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy sędzia podyktował rzut wolny dla Stomilu Olsztyn. Do stałego fragmentu gry podszedł Shun Shibata, po którego dośrodkowaniu padła bramka na 1:1. Niestety, arbiter w tej sytuacji dopatrzył się spalonego i bramka została anulowana. W doliczonym czasie gry z bliskiej odległości uderzenie zewnętrzną częścią stopy oddał Filip Wójcik, ale piłka kolejny raz minimalnie minęła bramkę. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1 z Górnikiem Polkowice.

Drugą połowę „Duma Warmii” rozpoczęła od zmian. Piotra Kurbiela na murawie zastąpił Bartosz Florek, a Huberta Krawczuna zmienił Sebastian Szypulski. W 53. minucie z dystansu uderzenie oddał Bartosz Florek, ale dobrze interweniował Błażej Niezgoda. Trzy minuty później ponownie z dystansu uderzył Shun Shibata, jednak nieskutecznie. W 59. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Stomilu Olsztyn. Do „jedenastki” podszedł Jakub Tecław, który pewnym uderzeniem dał „Dumie Warmii” wyrównanie. Dziesięć minut później dobrą sytuację miał Filip Wójcik, jednak jego uderzenie obronił golkiper gości, a następnie piłka uderzyła w poprzeczkę. W 88.minucie sędzia podyktował drugi rzut karny dla „Dumy Warmii”. Do „jedenastki” ponownie podszedł Jakub Tecław i wyprowadził Stomil na prowadzenie. W doliczonym czasie gry zawodnik Górnika z połowy boiska próbował przelobować Jakub Mądrzyka, na nasze szczęście minimalnie się pomylił. Była to ostatnia groźna sytuacja w tym meczu. Wygrywamy domowe starcie z Górnikiem Polkowice 2:1!

Skład Stomil: 39. Jakub Mądrzyk, 3. Lukáš Kubáň, 4. Igor Kośmicki, 33. Jakub Tecław, 26. Bartosz Waleńcik, 50. Michał Karlikowski, 7. Hubert Krawczun (S. Szypulski 46′), 11. Filip Wójcik (F. Szabaciuk 90′), 15. Shun Shibata, 10. Karol Żwir (D. Kalisz 66′), 9. Piotr Kurbiel (B. Florek 46′).

Skład Górnik: 12. Błażej Niezgoda, 4. Jarosław Ratajczak, 5. Michał Bojdys, 7. Szymon Kiebzak (D. Burka 64′), 9. Dominik Pisarek (M. Idzik 62′), 10. Hafez (F. Baranowski 74′), 15. Kacper Poczwardowski, 19. Tomasz Kołbon, 25. Karol Fryzowicz, 33. Mariusz Sławek (R. Karmelita 74′), 35. Damian Makuch (K. Kościniarek 64′).

Żółte kartki dla Stomilu: Hubert Krawczun 3′, Grzegorz Lech (trener) 68′, Jakub Mądrzyk 90′.

Żółte kartki dla Górnika: Jarosław Ratajczak 40′, Filip Baranowski 77′.