Pierwsza porażka w tym sezonie

Przegrywamy na wyjeździe z Olimpią Elbląg 0:4, tym samym notujemy pierwszą porażkę w tych rozgrywkach.

W składzie na derbowe spotkanie z Olimpią Elbląg trener Szymon Grabowski dokonał jednej korekty. W pierwszej jedenastce w miejsce zawieszonego za czerwona kartkę Lukasa Kubania pojawił się Bartosz Waleńcik. Początek meczu lepiej rozpoczęli piłkarze Stomilu. W pierwszych minutach „Biało-niebiescy” mieli trzy rzuty wolne w bocznych sektorach boiska. Największe zagrożenie po stałym fragmencie gry stworzył strzał Igora Kośmickiego, który poleciał minimalnie nad poprzeczką. W 23. minucie z kontrą ruszyli gospodarze. Lewym skrzydłem ruszył Marcin Rajch, który wgrał piłkę w pole karne, po zamieszaniu w polu karnym futbolówkę z najbliższej odległości skierował do siatki Jakub Braniecki. Siedem minut przed przerwą rzut wolny pod polem karnym mieli piłkarze trenera Szymona Grabowskiego. Do stałego fragmentu gry podszedł Jakub Tecław, który huknął minimalnie obok bramki. W 40. minucie dwukrotnie z półwoleja uderzał Karol Żwir, jednak Andrzej Witan stanął na wysokości zadania. Była to ostatnia groźna sytuacja w pierwszej połowie i na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem zeszła Olimpia.

W drugiej części spotkania rozwiązał się worek z bramkami. Niestety nie były to gole dla Stomilu. W 55. minucie po stracie w środku pola skrzydłem ruszył Jakub Branecki, który dośrodkował do Marcina Rajcha i było 2:0. W 73. minucie wydawało się, że faulowany w środku pola był Shun Shibata, jednak arbiter nie użył gwizdka, a z indywidualną akcją ruszył Marcin Rajch, który mocnym strzałem przy krótkim słupku pokonał Jakuba Mądrzyka. Pięć minut przed końcem spotkania kolejną centrę w nasze pole karne posłał Numer 7, z czego skorzystał Aron Stasiak ustalając wynik na 4:0.

Skład Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk, 4. Igor Kośmicki, 33. Jakub Teclaw,  26. Bartosz Waleńcik (D. Kalisz 77′), 50. Michał Karlikowski, 11. Filip Wójcik (M. Sobotka 77′), 15. Shun Shibata, 10. Karol Żwir, 8. Maciej Spychała (S. Szypulski 59′), 7. Hubert Krawczun (B. Florek 59′), 9. Piotr Kurbiel.

Skład Olimpii: 27. Andrzej Witan, 3. Łukasz Sarnowski, 5. Kamil Wenger, 8. Marcin Rajch, 10. Yan Sienkevich, 14. Marcin Czernis, 15. Patryk Jakubczyk, 18. Dawid Danilczyk, 20. Jakub Branecki, 25. Adrian Piekarski, 90. Aron Stasiak.

Żółte kartki dla Stomilu: Dawid Kalisz 85′, Sebastian Szypulski 90′.

Żółte kartki dla Olimpii: Patryk Jakubczyk 12′, Kamil Wenger 29′, Aron Stasiak 62′, Marcin Czerniś 70′, Dawid Danilczyk 82′.