Remisujemy 2:2 z Garbarnią Kraków

Remisujemy u siebie z Garbarnią 2:2, tym samym pozostajemy niepokonani w sezonie 2022/2023. Bramki dla Stomilu Olsztyn zdobyli Michał Karlikowski oraz Jakub Tecław.

W 3. minucie pierwszą dobrą sytuację miała Garbarnia Kraków, gdy źle od bramki rozegrał Jakub Mądrzyk. Na nasze szczęście jeden z zawodników gości fatalnie spudłował i mieliśmy bezbramkowy remis. W 11. minucie na prowadzenie wyszli goście, pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Jakub Karbownik, który uderzył w dolny róg bramki strzeżonej przez Jakuba Mądrzyka. W 20. minucie drugą bramkę zdobyła Garbarnia, ale był spalony, więc nie została uznana. Trzy minut później rzut rożny miała „Duma Warmii”, po którym uderzenie oddał Shun Shibata, bramkarz Garbarni przy interwencji wybił piłkę do przodu, co próbował wykorzystać Piotr Kurbiel, ale nieskutecznie.

Dwie minut później z wrzutkę z prawej strony zamknął Michał Karlikowski, który strzałem po ziemi w dłuższy róg dał nam wyrównanie. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy strzał z pola karnego oddał Karol Żwir, ale piłka poleciała minimalnie nad poprzeczką. W 36. minucie Maciej Spychała dobrze zastawił się w środku pola i ruszył środkiem pola, po czym oddał strzał, jednak uderzenie przeleciało minimalnie obok słupka. W doliczonym czasie pierwszej połowy czerwoną kartkę obejrzał Lukas Kuban i w drugiej części graliśmy w osłabieniu.

Po przerwie trener Szymon Grabowski nie zdecydował się na dokonanie żadnych korekt. W 53. minucie Wojciech Słomka trafił z dystansu w słupek. Minutę później po centrze w pole karne piłkę do własnej bramki wpakował Jakub Tecław i Garbarnia ponownie wyszła na prowadzenie. Dalsza część meczu toczyła się głównie w środku pola. Obie strony kilkukrotnie wyprowadzały swoje ataki, ale nikt nie stworzył nimi poważnego zaproszenia. W 87. minucie w polu karnym faulowany był jeden z zawodników „Dumy Warmii” i arbiter wskazał na 11. metr. Do „jedenastki” podszedł Jakub Tecław i dał Stomilowi wyrównanie. W doliczonym czasie gry z kontrą ruszył Karol Żwir, który zagrał piłkę do Mateusza Sobotki, który wyszedł „sam na sam” z bramkarzem, ale golkiper Garbarni obronił. Była to ostatnia groźna akcja w tym meczu. Pomimo gry w 10 przez 45 minut remisujemy 2:2 z Garbarnią Kraków.

Skład Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk, 3. Lukas Kuban, 4. Igor Kośmicki, 33. Jakub Tecław, 50. Michał Karlikowski, 11. Filip Wójcik (F. Szabaciuk 82′), 7. Hubert Krawczun (M. Sobotka 77′), 8. Maciej Spychała (S. Szypulski 60′), 10. Karol Żwir, 15. Shun Shibata (M. Jońca 60′), 9. Piotr Kurbiel (B. Florek 77′).

Skład Garbarni: 33. Aleksander Kozioł, 2. Patryk Warczak, 5. Mateusz Bartków, 7. Wojciech Słomka (T. Pranica 82′), 8. Patryk Mularczyk, 16. Karol Dziedzic, 20. Mateusz Kardas, 21. Mateusz Nowak, 32. Donatas Nakrosius, 77. Jakub Karbownik, 94. Adam Żak.

Żółte kartki dla Stomilu: Filip Wójcik 42′, Szymon Grabowski (trener) 84′, Sebastian Szypulski 87′.

Żółte kartki dla Garbarni: Donatan Nkrosius 58′.

Czerwone kartki dla Stomilu: Lukas Kuban 45′.